środa, 03 czerwca 2020, imieniny: Ferdynand, Wawrzyniec
Artykuły
Plenerowa Droga Krzyżowa w Bączalu Dolnym
12 kwietnia 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Droga Krzyżowa to nabożeństwo wielkopostne o charakterze adoracyjnym, polegające na symbolicznym odtworzeniu drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia Go do grobu.

W piątek przed Niedzielą Palmową (12. kwietnia) w parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Bączalu Dolnym odbyła się Plenerowa Droga Krzyżowa. Nabożeństwo organizowane na zewnątrz kościoła było odpowiedzią na sugestie parafian.

Aktywny udział w Drodze Krzyżowej wzięły druhny i druhowie z jednostek OSP w Bączalu Dolnym i Bączalu Górnym w strojach galowych i koszarowych. Rozważania poszczególnych stacji prowadziła młodzież, a śpiew liturgii wielkopostnej wykonała p. Gabriela Zając.

Plenerową Drogę Krzyżową uliczkami Bączala prowadził ksiądz proboszcz Piotr Sałek. Po nabożeństwie została sprawowana Msza święta wieczorna.

Już za chwilę wejdziemy w rozważania najważniejszych wydarzeń naszej wiary – w wydarzenia Wielkiego Tygodnia, coraz bardziej zapatrzeni w zmartwychwstanie. Do tego prowadzi nas przecież Droga Krzyżowa.

Dziękujemy strażakom i wszystkim osobom zaangażowanym w sprawny przebieg Drogi Krzyżowej w plenerze oraz wiernym: parafianom i przybyłym gościom, którzy mimo wiosennego chłodu bardzo licznie przybyli do Bączala, aby wziąć udział w nabożeństwie pasyjnym.

Droga Krzyżowa w Bączalu Dolnym 

Droga Krzyżowa w Bączalu Dolnym 

Droga Krzyżowa w Bączalu Dolnym 

Droga Krzyżowa w Bączalu Dolnym 

https://baczaldolny.weebly.com/wydarzenia.html

Liczba odsłon: 2078


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~vip-ek  |  sobota, 13 kwietnia 2019 07:47
wiosna idzie ,komary się pojawiły w Bączalu D. :o
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Saletyni nie rezygnują ze Spotkania Młodych w Dębowcu
02 czerwca 2020
Hasło „#ODKRYWCY&rdq uo; będzie towarzyszyć 33 Saletyńskiemu Spotkaniu Młodych, które od..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020