środa, 03 czerwca 2020, imieniny: Ferdynand, Wawrzyniec
Artykuły
PIS wzmacnia się w powiecie jasielskim - Radna Magdalena Stasiowska przeszła do klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości
11 kwietnia 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Magdalena Stasiowska - radna Rady Powiatu w Jaśle opuściła klub Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami i wyraziła chęć wstąpienia do klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

Magdalena Stasiowska - radna Rady Powiatu w Jaśle 

Co o zmianie barw klubowych mówi Magdalena Stasiowska

Przez wiele lat byłam członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość. W ostatnich wyborach samorządowych PiS poparł Małgorzatę Salachę. Nie mogłam startować w jednej drużynie z osobą, która wytoczyła mi niesłusznie sprawę sądową i zwalczała mnie przez poprzednie lata w Radzie Miejskiej w Kołaczycach. Chociaż mieszkańcy namawiali mnie, abym powalczyła o stanowisko burmistrza, zdecydowałam się startować w wyborach do Rady Powiatu w Jaśle z listy PSPP. Jako kandydata na burmistrza poparłam Pana Stanisława Żygłowicza. Zdobyłam mandat w Radzie Powiatu w Jaśle i przystąpiłam do klubu radnych PSPP. Moje odejście z klubu nie jest związane z żadnym konfliktem, ani propozycją stanowiska (jak to wielu spekulowało). Burmistrz Kołaczyc podjął współpracę z Zarządem Powiatu, która układa się dobrze. Popieram działania Pana Żygłowicza i staram się  wspierać w różnych decyzjach, aby gmina rozwijała się i mieszkańcom żyło się lepiej. Będąc w opozycji nie "gralibyśmy do tej samej bramki". Jako radna z okręgu Kołaczyce, Brzyska poczuwam się do obowiązku dbania o interesy tych gmin. Dobra współpraca na linii gmina - powiat przynosi owoce. Na ostatniej sesji Rady Powiatu zostały zabezpieczone środki na rozbudowę drogi przez Nawsie Kołaczyckie w wysokości 1,6 mln zł, jest to droga zgłoszona do Funduszu Dróg Samorządowych. Całość inwestycji będzie kosztować przeszło 3 mln zł. W tym roku zostanie również wybudowany chodnik przy drodze powiatowej do cmentarza w Bieździedzy i w miejscowości Bieździadka - czytamy w przesłanym nam oświadczeniu. 

Przypominamy, że Magdalena Stasiowska startowała w ostatnich wyborach samorządowych z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami. 

W  miesiącu grudniu 2018 roku  Magdalena Stasiowska złożyła podpis pod wnioskiem o odwołanie Starosty Adama Pawlusia.  

Rozkład sił w Radzie Powiatu w Jaśle do tej pory przedstawiał się następująco : Prawo i Sprawiedliwość – 13 mandatów, Porozumienie Samorządowe Ponad Podziałami – 3 mandaty, Samorząd Dla Mieszkańców – 7 mandatów. Po decyzji radnej Magdaleny Stasiowskiej, PIS będzie miało 14 radnych, Samorząd dla Mieszkańców 7 radnych i PSPP tylko 2 radnych. 

Radni Prawa i Sprawiedliwości : Adam Pawluś, Józef Rosół, Mateusz Lechwar, Grzegorz Pers, Jan Muzyka, Robert Snoch, Irena Baciak, Stanisław Święch, Stanisław Pankiewicz, Jan Czajka, Ryszard Lisowski, Anna Nigborowicz,Sławomir Madejczyk oraz Magdalena Stasiowska

Radni KWW SDM : Jan Urban, Franciszek Miśkowicz, Krzysztof Buba, Antoni Zwierzyński, Bożena Macek-Lubaś, Ryszard Papciak oraz Dorota Woźniak.

Radni KWW PSPP : Janusz Przetacznik i Ewa Wawro. 

Stanisław Grzywacz 

Liczba odsłon: 3337


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Lepp  |  sobota, 13 kwietnia 2019 00:06
Ona?? Boże...zacznij grzmieć 😂😂😂😂😂
#2  ~dragoness  |  piątek, 12 kwietnia 2019 20:44
Polityczna prostytucja? Skoro jej tak zależy na ludziach, to szyld chyba nieważny?
#3  ~Maria  |  czwartek, 11 kwietnia 2019 21:15
Straganiarstwo to domena PiSu. Ziew
#4  ~mieszczuch  |  czwartek, 11 kwietnia 2019 20:42
https://um_jaslo.bip.gov.pl/fobjects/download/530553/informacja-o-wynikach-naboru.html
Czy to przypadek że przejście do PiS nastąpiło zaraz po decyzji o zatrudnieniu Pani Magdaleny na stanowisku referenta w jasielskim magistracie? :)
#5  ~poseł  |  czwartek, 11 kwietnia 2019 20:38
To Pan poseł wszystko wiec co się dzieje w urzedzie u burmistrza Pabiana
#6  ~Suweren  |  czwartek, 11 kwietnia 2019 20:36
Nie powinna nic dostać za zmianę barw, wcześnie beeee P. Starosta a teraz bije brawo, ojoj chyba się grunt pali pod nogami Pani Radnej. No cóż, przykro patrzeć jak ludzie zmieniają poglądy gdy władzy brakuje!
#7  ~ciekjawe  |  czwartek, 11 kwietnia 2019 20:36
Ciekawe, kiedy radna Ewa opuści PSPP. Oby jak najszybciej i tak się stanie po jej ostatnim wycofaniu wniosku. Więcej odwagi Pani Ewo
#8  ~pablo  |  czwartek, 11 kwietnia 2019 20:31
Brawo dla Pani!!! Nie dla awanturników !!!
#9  ~brawo  |  czwartek, 11 kwietnia 2019 20:23
Brawo Pani Stasiowska - PIS jest wielki
#10  ~demo_krytyk  |  czwartek, 11 kwietnia 2019 19:22
Odważna decyzja pani Magdaleny.Nie pasowała do tego towarzystwa,podobnie zresztą jak pani Ewa. A Przetacznik ? Zakopie się w papierach,protestach,uzasadnieniach...Przekopią mu jeszcze to prywatne ranczo zwane JSM...
#11  ~wreszcie  |  czwartek, 11 kwietnia 2019 19:01
Pani Magdalena poznała się na PIS-e - przejrzała na oczy i wie z kim należy trzymać. PSPP ma jeszcze dwójkę radnych., Ciekawe kiedy PSPP opuści radna Ewa Wawro i w PSPP pozostanie jedynie radny Janusz Przetacznik. Przyjmuję zakłady kiedy to się stanie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Saletyni nie rezygnują ze Spotkania Młodych w Dębowcu
02 czerwca 2020
Hasło „#ODKRYWCY&rdq uo; będzie towarzyszyć 33 Saletyńskiemu Spotkaniu Młodych, które od..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020