wtorek, 20 sierpnia 2019, imieniny: Jan, Sabina
Artykuły
XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla Szkół Specjalnych w Jaśle
28 marca 2019 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

W dniu 27 marca 2019r Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jaśle zorganizował już po raz XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski dla Szkół Specjalnych.

Konkurs odbył się pod hasłem "Echa niepodległości", nawiązywał do stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnikami byli uczniowie pięciu placówek szkolnictwa specjalnego z województwa podkarpackiego takich jak Krosno, Frysztak, Jasło, Strzyżów, Ustrzyki Dolne oraz z województwa małopolskiego Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Szymbarku.

W konkursie nie ma podium dla zwycięzców- dyplomy i nagrody otrzymują wszyscy uczestnicy. Jest to nagroda za trud włożony w przygotowanie do występu, za zaangażowanie.

Główny cel tegorocznego konkursu to kształtowanie tożsamości narodowej, postawy patriotycznej, obywatelskiej i miłości do ojczyzny, a także przywiązania do tradycji narodowych.

Uczniowie recytowali wiersze w dwóch grupach wiekowych: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa. W przerwach gościnnie wystąpiły dzieci z Kubusiowego Przedszkola i młodzież gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Jaśle, która w montażu słowno- muzyczno-wizualnym przybliżyła dzieje powstania państwa polskiego.

SOSW Jasło 

 

Liczba odsłon: 1752


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
DOŻYNKI POWIATOWE - Lato z Kulturą Powiatu Jasielskiego
19 sierpnia 2019
W ubiegłą niedzielę 18 sierpnia 2019 roku w Nienaszowie obchodziliśmy organizowane przez Starostę Ja..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019