środa, 26 czerwca 2019, imieniny: Jan, Jeremiasz
Artykuły
Odnalazł się milion złotych szukany przez radnego Ryszarda Papciaka
10 stycznia 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Podczas  konferencji prasowej zorganizowanej przez radnych z  klubu "Samorząd dla Mieszkańców" oraz  "Porozumienia Samorządowego Ponad Podziałami", głos zabrał radny Ryszard Papciak, który odniósł się do Programu Naprawczego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Radny Rady Powiatu w Jaśle Ryszard Papciak, stwierdził, że  " pochylił się " nad Programem Naprawczym Szpitala Specjalistycznego w Jaśle na latach 2019 - 2020 i dokonał jego analizy.  Program ten zawiera wiele rzeczy nielogicznych - twierdził radny Ryszard Papciak. Gdzie ten milion się podział? - pytał radny Paciak.  

Ryszard Papciak - radny Rady Powiatu w Jaśle 

Co w czasie konferencji prasowej mówił radny Ryszard Papciak

- Otrzymaliśmy Program Naprawczy Szpitala na trzy dni przed Sesją.  Kiedy  wyraziłem duże zastrzeżenia, to jeden z pracowników, który jest jednocześnie mieszkańcem mojej gminy zwrócił mi uwagę, że zbyt srogo oceniam Program Naprawczy. Więc pochyliłem się raz jeszcze nad tym Programem. I co ustaliłem? Ustaliłem, że ten Program zawiera sporo rzeczy nielogicznych - mówił radny Ryszard Papciak.

- Na pierwszej stronie Programu w pozycji 4 ujęta jest Termomodernizacja budynku Oddziału Psychiatrycznego. Z tego wynika, że 1 milion złotych to dotacja powiatu. Pytanie - gdzie ten milion się podział ? Przecież żadnej termomodernizacji tego Oddziału Psychiatrycznego nie robiono. Więc tak - albo ktoś nas traktuje poważnie i dostarcza nam sprawdzone, wiarygodne dokumenty. Przecież te dokumenty są podpisane przez Pana starostę i Panią skarbnik - stwierdził radny Papciak.

- Teraz moje pytanie - Co się z tymi pieniędzmi stało? Ten milion poszedł do szpitala, czy nie poszedł. Czy ktoś popełnił błąd. Jeżeli w Programie Naprawczym ktoś się myli o kwotę 3 340 982 złote ( to są zapisane wydatki, że poszły ) - a ponoć nie poszły - to więc jak tu jest traktowany radny. Chyba według tej definicji którą kiedyś jeden polityk powiedział - "Ciemny naród wszystko kupi". Jeżeli Panowie z PIS-u uważają nas za ciemny naród, to rzeczywiście tak się czujemy -  mówił  radny Ryszard Papciak.

Poniżej publikujemy dokumenty, które na konferencji prasowej omawiał radny Ryszard Papciak 

Ponieważ radny Ryszard Papciak nie miał czasu na wyjaśnienie braku  miliona złotych i nie wiedział co się z nim stało, postanowiliśmy wskazać Panu radnemu " gdzie jest ten milion", o który radny w czasie konferencji prasowej pytał.

W Programie Naprawczym Szpitala Specjalistycznego w Rozdziale Infrastruktura szpitala, w punkcie drugim przedstawiono " Planowane zamierzenia inwestycyjne i źródła finansowania na rok 2018", gdzie zostały określnone planowane nakłady i wydatki. W pozycji 4 ujęto w Planie na rok 2018  planowane zadanie inwestycyjne o nazwie " Termomodernizacja budynku Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle". Plan wydatków i nakładów finansowych określono w oparciu o planowaną dotację na to zadanie z Powiatu Jasielskiego oraz planowane pozyskanie środków z innych źródeł. Niemniej jednak z uwagi na brak otrzymania dotacji z Powiatu Jasielskiego na to zadanie w 2018 roku, Szpital nie realizował tego zadania i nie poniósł żadnych nakładów i wydatków na to zadanie - o czym powinien wiedzieć radny Ryszard Papciak. 

Michał Burbelka - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

Jeżeli w dalszym ciągu "specjaliści" opozycji w sprawach finansowych będą dokonywali tak fachowych  analiz dokumentów ,  to starosta Adam Pawluś może spać spokojnie i to głębokim snem.

 

Stanisław Grzywacz 

 

Liczba odsłon: 5424


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Kostka rosołowa  |  piątek, 11 stycznia 2019 00:30
Z tymi liczbami to PiS ma wielkie kłopoty, bo przeciez radny Mateusz, nie tak dawno wykluczony z klubu PiS znowu jest w PiS i do 150 policzyc miał problem, a tu o milionach mowa tzn. wszystko zaczyna się od nowa-po staremu, co nie służy niczemu, ale służy specjalistom od koryta, u ktorych pomiędzy uszami panuje totalna pustka, wypełniona jedynie marzeniami o "kapuście"!
#2  ~filcoki starosty  |  czwartek, 10 stycznia 2019 18:58
...
już myślałem
będzie spokój
a tu kuźwa
w nowym roku
znowu cuda wyprawiają
i Papciaka wyciągają
Rysiek Papciak
postać znana
prawie taka jak Pabiana
fakt że niższy
przystojniejszy
ale dużo zabawniejszy
Rysio magik
można stwierdzić
lubi siedzieć
w stolek wbity
chętnie zerka
na kobity
Brzysk legenda
za żywota
kawał chłopa
żadna ciota.
i fachowiec
ekspert wielki
nie podskączą mu
Burbelki czy Pawlusie
inne szychy
bo z niejednej
Rycho michy
w życiu jadał
to są fakty
ponoć dobre
ma kontakty
i układy
w polityce
chłop nie bity w potylice
więc zważajcie
z kim tańczycie
Ryszard za lud
odda życie.
i zadroszczę ludziom
z Brzysk
Rysio utrzyma
ten powiat
za pysk!!!
...
;P
#3  ~Grażyna  |  czwartek, 10 stycznia 2019 18:45
... ty się chłopie do niczego nie nadajesz!a policzyć to ja ci zęby policzę jak wrócę!
#4  ~Apsik  |  czwartek, 10 stycznia 2019 17:50
Panie Redaktorze Stanislawie bez przesady z tymi artykulami. To nie tvp info
#5  ~krawiec  |  czwartek, 10 stycznia 2019 14:55
Komentarz zawierał obraźliwe treści
#6  ~RTG  |  czwartek, 10 stycznia 2019 13:03
Skoro Rentgen stanął to teraz zobaczymy żeberka na "rosole".
#7  ~zonk  |  czwartek, 10 stycznia 2019 10:46
A może by tak napisać, że w szpitalu stanął rentgen?
#8  ~dragoness  |  czwartek, 10 stycznia 2019 09:45
A wazelina się leje....
#9  ~prokurent  |  czwartek, 10 stycznia 2019 09:13
W tym galimatiasie widzę konieczność reakcji organów zewnętrznych np. prokuratury, CBA...
#10  ~Prezes.w  |  czwartek, 10 stycznia 2019 08:23
Czy to prawda, że opozycja ma swojego kandydata na dyr szpitala i chcę prywatyzacji lecznicy?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019