środa, 19 czerwca 2019, imieniny: Borzysław, Gerwazy
Artykuły
Jasło w specjalnej strefie ekonomicznej
08 października 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W myśl nowych przepisów, przedsiębiorcy z całej Polski mogą korzystać z pomocy publicznej dotychczas oferowanej tylko przez specjalne strefy ekonomiczne. Lokalizacja inwestycji na terenie miasta Jasła daje przedsiębiorcom wyjątkowo korzystne warunki uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego na okres 15 lat.

Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji, wraz z aktami wykonawczymi modyfikuje mechanizm funkcjonowania systemu zwolnienia z podatku dochodowego w ramach specjalnych stref ekonomicznych.

Wyjątkowe warunki dla inwestujących w Jaśle

Na terenie miasta przedsiębiorcy mają wyjątkowo korzystne warunki uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego na okres 15 lat. Dla przykładu - minimalny nakład do poniesienia przez mikroprzedsiębiorcę, który zlokalizuje w Jaśle nową inwestycję z obszaru IT wynosi 200.000 zł (koszty kwalifikowane), a pomoc publiczna 140.000 zł (70%). Wstępny kwalifikator pomocy publicznej dostępny jest pod linkiem

https://www.strefainwestycji.arp.pl/warunki-inwestowania/kwalifikator

W celu szczegółowej weryfikacji planowanej inwestycji pod względem kryteriów uzyskania pomocy publicznej, należy skontaktować się z Oddziałem ARP S.A. w Mielcu tel.: 17 788 72 36, e-mail:uropark@arp.pl

Nowe przepisy powodują, że inwestor może wskazać dowolne miejsce realizacji swojej inwestycji w Polsce i ubiegać się o decyzję o wsparciu. Jej uzyskanie zależy od: rodzaju działalności, jaką zamierza prowadzić przedsiębiorca, lokalizacji nowej inwestycji oraz spełnienia kryteriów ilościowych (poniesienie kosztów kwalifikowanych w określonej wysokości) i jakościowych, szczegółowo opisanych w rozporządzeniu o pomocy publicznej. Na podstawie otrzymanej decyzji o wsparciu przedsiębiorca będzie mógł korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego, której intensywność i okres obowiązywania zależą od lokalizacji inwestycji i wielkości przedsiębiorstwa.

 

Urząd Miasta w Jaśle

Liczba odsłon: 1268


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~jaślanin  |  wtorek, 09 października 2018 08:24
A mojego głosu pan P.. n nie ma !
#2  ~dd  |  wtorek, 09 października 2018 07:27
Niech Pan Pabian i jego poprzednicy sobie odpoczną, nic dobrego dla Jasła nie zrobili. Jasło stało się zabiedzoną brudna prowincją, w której się nie inwestuje. Wstyd , że sprzedał Jasło Kronospalowi i ma czelność ponownie startować.
#3  ~BAT  |  poniedziałek, 08 października 2018 20:27
Dewizą Pabiana jest "Obiecuję, że nic nie obiecam", tylko z dnia na dzięń będę starał się robić wszystko, aby w najbliższej przyszłości coś nowego, potrzebnego powstało, byle PiS nie przeszkadzało!
#4  ~Kiełbasa wyborcza,a  |  poniedziałek, 08 października 2018 14:56
Kolejne obietnice bo wybory wybory........a ludziska dojadą na wielbłądach albo wszyscy "bogaci " bo w Jaśle tylko tacy ( co po znajomości bez wiedzy i doświadczenia mają CIEPLE posadki dyrektorskie) dolecą helikopterami......do Strefy pracy....!
#5  ~robol  |  poniedziałek, 08 października 2018 14:28
Bardzo dobra robota Ryszarda Pabiana. Niech rządzi przez kolejne 5 lat. Ma mój głos
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Pokrzywy w centrum Jasła - Ludzie płacą podatki, a co robi jasielska władza?
19 czerwca 2019
Dorodne pokrzywy pokrywają działkę w centrum Jasła. Rosną w odległości kilkunastu metrów od P..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019