czwartek, 20 czerwca 2019, imieniny: Borzysław, Gerwazy
Artykuły
Projekty: Ile matematyki jest w przyrodzie?
04 października 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

2 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew odbyło się spotkanie z Edwardem Marszałkiem – Rzecznikiem Prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Na spotkaniu Edward Marszałek pokazał polskie lasy przez pryzmat liczb. Dowiedzieliśmy się m.in.,że w Polsce występuje 9 milionów hektarów lasów z czego 82% należy do Państwa. Najpopularniejsze są w naszym kraju lasy sosnowe. Prowadzący uświadomił słuchaczom, że drzewa żyją w nierozerwalnej więzi z człowiekiem. Wszyscy mieszkamy w miejscu, w którym kiedyś rosły drzewa. Odzwierciedlają ten fakt nazwy miast i miejscowości, np. Brzozów, Bukowina Tatrzańska, Cisów, Dębowiec, Jedlicze, Sosnowiec, Smerekowiec, Lipnica. Drzewo to nie tylko surowiec do wyrobu mebli lub na opał. Z drewna bukowego powstają najlepsze fagoty, zaś jaworowe i świerkowe drewno jest potrzebne, by powstała gitara lub skrzypce. Poznaliśmy najgrubsze i najstarsze drzewa Podkarpacia oraz wiemy już jakie drzewa najbardziej lubią zjadać niedźwiedzie. Zostaliśmy też utwierdzeni w przekonianiu, że najbardziej ekologicznie jest mieć żywą choinkę w domu na święta.

Niesamowite ile matematyki kryje się w koronach drzew!

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma na celu zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu oraz pokazaniu matematyki w kreatywny i atrakcyjny sposób, aby stała się impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

Anna Filip

 

Liczba odsłon: 1005


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Pokrzywy w centrum Jasła - Ludzie płacą podatki, a co robi jasielska władza?
19 czerwca 2019
Dorodne pokrzywy pokrywają działkę w centrum Jasła. Rosną w odległości kilkunastu metrów od P..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019