czwartek, 21 lutego 2019, imieniny: Eleonora, Feliks
Artykuły
NARODOWE CZYTANIE W TRZCINICY
18 września 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

W   Filii  Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, w dn. 10 września br.,   odbyło się NARODOWE CZYTANIE, w którym udział wzięli uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej  w Trzcinicy, wraz z opiekunami.

Lekturą tegorocznej akcji było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego i tak jak poprzednie edycje odbywało się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej.

„Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana   w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania.    Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.Ciekawym akcentem spotkania była możliwość czytania nie tylko wersji tradycyjnej książki, ale i formy elektronicznej. Bibliotekarze zaprezentowali młodzieży czytniki  e-booków i audiobooków czyli nowoczesną alternatywę czytania. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z rękopisem pisarza, który został zdygitalizowany i udostępniony w Internecie przez Bibliotekę Narodową.

Nie zabrakło też pieczęci pamiątkowej. Każdy kto przyniósł swój egzemplarz ,,Przedwiośnia” mógł opieczętować książkę pieczątką przysłaną na tę okazję przez Kancelarię Prezydenta.  Bibliotekarze podarowali  najnowsze wydanie lektury także do biblioteki szkolnej, a każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę wybrany cytat z powieści.Organizatorem spotkania była Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy przy współpracy Szkoły Podstawowej.

A.    Jeleń

 

 

 

Liczba odsłon: 914


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
21 lutego 2019
  1 marca, po raz dziewiąty, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019