czwartek, 21 lutego 2019, imieniny: Eleonora, Feliks
Artykuły
Burmistrz Jasła Ryszard Pabian chce wyjaśnień - 30 000 złotych na organizację Kolarskiego Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków
10 lipca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W Jaśle w dalszym ciągu mówi się o Kolarskim Wyścigu „ Solidarności"  i Olimpijczyków.  Wyłączono z ruchu wówczas  część jasielskich ulic do zapewnienia przejazdu przez kolarzy trzech rund honorowych. Kolarze mieli zrobić 3 rundy ulicami Jasła i dopiero po nich miał nastąpić tzw. start ostry i wyjazd z miasta Jasła. Zamiast skręcić w kierunku ulicy Farnej kolarze pojechali prosto ulicą Kazimierza Wielkiego, po czym wyjechali z Jasła w kierunku Rzeszowa. Swojego niezadowolenia i oburzenia  takim obrotem sprawy nie krył gospodarz Jasła Ryszard Pabian, który zwrócił się do Organizatora o złożenie pisemnych wyjaśnień związanych z organizacją i przebiegiem  startu 3 etapu w Jaśle. 

Miasto Jasło zawarło umowę z Regionem Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Łodzi, który otrzymał zlecenie organizacji 3 etapu w Jaśle, w tym wyścigu kolarskiego dla dzieci przed startem do etapu oraz organizację startu do 3 etapu i przejazdu kolarzy ulicami Jasła.

W okolicach jasielskiego Rynku zorganizowano wyścig dla dzieci, nie przeprowadzono przejazdu kolarzy ulicami Jasła, co było jednym z elementów zawartej umowy, za które to zadania Miasto Jasło zapłaciło kwotę 30 000 złotych.

Z przesłanego nam pisma wynika, że w ramach zlecenia organizator zobowiązany był wymieniać Miasto Jasło w środkach masowego przekazu (prasa, radio, telewizja) w okresie poprzedzającym wyścig i w czasie jego trwania, umieszczenia reklamy Miasta Jasła w okolicznościowym przewodniku sportowym oraz na plakatach, a także w obrębie startu wyścigu na powierzchniach reklamowych.

Zapisy umowy określają, że w przypadku niewykonania jej w pełnym zakresie miastu przysługuje pomniejszenie kwoty umownego wynagrodzenia proporcjonalnie do wykonanego zakresu umowy. 

Zgodnie z zapowiedziami po starcie honorowym na Rynku kolarze mieli zrobić 3 rundy ulicami Jasła i dopiero po nich miał nastąpić tzw. start ostry i wyjazd z miasta Jasła. Zamiast skręcić w kierunku ulicy Farnej kolarze pojechali prosto ulicą Kazimierza Wielkiego, po czym wyjechali z Jasła w kierunku Rzeszowa. 

Co tuż po 3 etapie wyścigu powiedział na dyrektor Kolarskiego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków Tadeusz Skorek

- Nie wiem do tej pory kto zawinił, że kolarze nie pokonywali rund honorowych ulicami Jasła – powiedział nam w rozmowie telefonicznej dyrektor Kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków Tadeusz Skorek.

Sprawę tą wyjaśniamy – zaznaczył dyrektor Skorek.

Nie było informacji " do Policji" o rozpoczęciu wyścigu. Policja jest do tego, by nam pomagać.

W imieniu swoim i Organizatora chciałem przeprosić wszystkich mieszkańców Jasła oraz władze Miasta Jasła za to co się stało – powiedział Tadeusz Skorek.

Informacje przekazane przez Policję w sprawie organizacji Kolarskiego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków

 

W odpowiedzi na Pana e-mail z dnia 6 lipca 2018 roku, informuję, że zgodnie z wnioskiem Dyrektora 29 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków, na wykorzystanie w sposób szczególny niektórych ulic w granicach administracyjnych miasta Jasła, po uprzednim uzyskaniu pozytywnej opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, w dniu 5 lipca 2018 roku wyłączono z ruchu ulice Rynek, Piotra Skargi, Kasprowicza, Jana Pawła II, Floriańska, Rejtana, Kościuszki. Zablokowanie ww. ulic związane było z zaplanowanym przejazdem tą trasą kolarzy biorących udział w wyścigu.

Ponadto informuję, iż wbrew wcześniejszym uzgodnieniom uczestnicy wyścigu, nie wjechali na ustaloną trasę w celu wykonania okrążeń honorowych ulicami Jasła. Po starcie przejechali ul. Kazimierza Wielkiego, Lwowską i Bieszczadzką poza teren miasta. W związku z tym, niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zmianie trasy przejazdu kolarzy, funkcjonariusze grupy pilotażowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, udali się na czoło peletonu w celu zapewnienia bezpieczeństwa przejazdu do końca przewidywanej trasy. Grupa pilotażowa przejechała zamkniętymi odcinkami ulic aby dodatkowo nie dezorganizować ruchu na terenie miasta.

Odnosząc się do kolejnego pytania, zaznaczam, że policjanci z jasielskiej komendy zabezpieczali wyścig zgodnie z ustaleniami poczynionymi z organizatorem. Do zadań policjantów należało przede wszystkim porządkowanie ruchu kołowego i pieszego w celu niedopuszczenia do zdarzeń drogowych i zapewnienia tym samym uczestnikom wyścigu bezpiecznego i bezkolizyjnego przejazdu. O wyjaśnienie przyczyn zmiany trasy wyścigu należy zwrócić się do organizatorów tego przedsięwzięcia – podał asp. Sztab. Piotr Wojtunik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Stanisław Grzywacz

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 2540


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~sbs  |  sobota, 14 lipca 2018 13:26
Jan Muzyka były kolarz, który wspomagał ten etap, obecnie członek zarządu powiatu( który nie sprzyja burmistrzowi) może potrafi po chłopsku(kolarsku) wyjaśnić, kto tu się pomylił, albo specjalnie doprowadził do wyjazdu kolarzy jak najszybciej. Szkoda, że w tej umowie nie było zapisów o karach umownych za niewywiązanie się z umowy! Śmierdząca sprawa.
#2  ~Kibic  |  sobota, 14 lipca 2018 11:06
A Pilot Główny to gdzie się ustawił, bo na filmiku go nie widać a przynajmniej powinien być tuż przed skrętem ustawiony w poprzek dla kolarzy to by pojechali za nim
#3  ~Scyro Prowda  |  piątek, 13 lipca 2018 14:44
Kiej łoni mieli jechać na wprost, jak przed (obok) motocyklistom z lewej strony jest różowa strzałka na wprost (widać na filmie)no to pojechali
#4  ~666  |  czwartek, 12 lipca 2018 00:13
niech zacznie od swojej zastepczyni
#5  ~sbs  |  czwartek, 12 lipca 2018 00:02
Jan Muzyka były kolarz, który wspomagał ten etap, obecnie członek zarządu powiatu( który nie sprzyja burmistrzowi) może potrafi po chłopsku(kolarsku) wyjaśnić, kto tu się pomylił, albo specjalnie doprowadził do wyjazdu kolarzy jak najszybciej. Szkoda, że w tej umowie nie było zapisów o karach umownych za niewywiązanie się z umowy! Śmierdząca sprawa.
#6  ~a.lechowski  |  środa, 11 lipca 2018 16:15
Komentarz nie na temat
#7  ~Ono  |  wtorek, 10 lipca 2018 16:55
Komentarz nie na temat
#8  ~Jaslak  |  wtorek, 10 lipca 2018 11:34
Ale jaja niech pieniadze oddadza teraz.to jakis kpina
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019