niedziela, 17 lutego 2019, imieniny: Franciszek, Konstanty
Artykuły
64 POLICJANTÓW ŚLUBOWAŁO "...SŁUŻYĆ WIERNIE NARODOWI"
06 lipca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

W jednostkach garnizonu podkarpackiego pracę rozpocznie 64 funkcjonariuszy, którzy w obecności kadry kierowniczej podkarpackiej Policji, przedstawicieli władz administracji rządowej oraz swoich najbliższych – wypowiedzieli dziś słowa roty ślubowania. Nowi policjanci odebrali legitymacje służbowe z rąk komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp.  Henryka Moskwy. Wkrótce rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, następnie zasilą szeregi podkarpackiej Policji.

Zdj. KWP Rzeszów 

Uroczystość ślubowania to jeden z najważniejszych momentów na drodze zawodowej policjanta. Wybraliście zawód trudny i odpowiedzialny. Wymagający poświęceń, ale też przynoszący wiele satysfakcji.

Zdj. KWP Rzeszów 

Pamiętajcie, że na waszych barkach spoczywa obowiązek ochrony najważniejszych wartości –życia, zdrowia i bezpieczeństwa obywateli – powiedział podczas uroczystości komendant wojewódzki Policji mł. insp. Henryk Moskwa.

Zdj. KWP Rzeszów 

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podkreśliła, że służba państwu i obywatelom to wielkie wyzwanie, które sprawia, że policjant w każdej sytuacji powinien być gotowy do działań na rzecz  bezpieczeństwa.

Zdj. KWP Rzeszów 

Gratulując funkcjonariuszom, wojewoda życzyła, by wykonywana przez nich praca była powodem do dumy, źródłem wielu sukcesów, ale przede wszystkim tego, by zawsze bezpiecznie wracali ze służby.''

Zdj. KWP Rzeszów 

Dzisiejsza uroczystość to dokonała okazja do podziękowania w sposób szczególny rodzinom wszystkich policjantów, bo to dzięki Waszemu wychowaniu i wsparciu szeregi policji zasilają osoby, które na pierwszym miejscu postanowiły postawić służbę Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Z tego miejsca zwracam się do Państwa z prośbą o dalsze wsparcie dla tych młodych ludzi, którzy dziś oficjalnie rozpoczynają swoją zawodową karierę. O wsparcie, które będzie im dodawało otuchy w codziennych trudach wynikających z pełnionej służby – dodała wojewoda.

Uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów odbyła się  sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

KWP Rzeszów

 

Liczba odsłon: 1859


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~kaj  |  niedziela, 08 lipca 2018 14:45
Moskwa - czy to jakaś rodzina tego księdza w Tylawy?
#2  ~obserwator  |  sobota, 07 lipca 2018 21:58
teraz to trzeba być g..... żeby iść do policji- zmienili wiek emerytalny a do tego i słabe zarobki przy tym co teraz rynek pracy proponuje nawet w powiecie jasielskim... Niemniej jednak powodzenia :)
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Jaśle podzielono pieniądze na sport - Komu, ile i na co ?
16 lutego 2019
21 klubów i stowarzyszeń sportowych otrzymało w tym roku pieniądze z budżetu Miasta Jasła. ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019