poniedziałek, 25 marca 2019, imieniny: Gabriel, Marek
Artykuły
Rośniemy w Niepodległość! Nowy projekt MBP w Jaśle
03 lipca 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Miło nam poinformować, że projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle pn. „Rośniemy w Niepodległość!” uzyskał dofinansowanie Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego w ramach Konkursu grantowego „Na 100 Niepodległa”.

Rośniemy w Niepodległość!” to projekt którego celem jest zaktywizowanie społeczności lokalnej 7-18 lat we współpracy z otoczeniem do uczestnictwa w inicjatywach pozwalających na nowo odkrywać historię Polski. Projektowe wydarzenia będą odbywać się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oraz na terenie miasta i będą mieć charakter aktywny, interakcyjny, międzypokoleniowy oraz integracyjny. Chcemy stworzyć dzieciom i młodzieży przy wsparciu osób dorosłych (rodziców, seniorów) szansę do rozwoju, poszerzenia wiedzy dziejowej oraz umocnienia więzi historycznych pozwalających im lepiej identyfikować się z przeszłością.

W ramach realizacji projektu m.in. przewidujemy zajęcia z edukacji patriotycznej (z wykorzystaniem artystycznych form pracy, happeningu, gier słownych), gier miejskich (z wykorzystaniem QR-kodów), warsztaty historyczno-etnograficzne oraz spotkania autorskie z osobami w szczególny sposób propagującymi historię.

Partnerami projektu są: Urząd Miasta w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy nadzieję”.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Projekt „Rośniemy w Niepodległość!” dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „ Na 100 Niepodległa”.

Anna Filip

 

Liczba odsłon: 849


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Prostota i uważność - święto poezji w Bibliotece
23 marca 2019
  21 marca 2019 r. z okazji Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygo..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019