sobota, 17 listopada 2018, imieniny: Dionizy, Floryn
Artykuły
W urzędzie marszałkowskim o zieleni miejskiej
26 czerwca 2018 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Samorządowcy z terenu województwa podkarpackiego spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim by wziąć udział w seminarium ZIELONE MIASTO, którego tematem przewodnim była zieleń miejska.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Maria Kurowska, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Pani Marszałek zwróciła uwagę na istotną rolę zielonych tereny we współczesnym świecie. Podkreśliła również, że Samorząd Województwa bierze czynny udział w akcjach nasadzania drzew wspierając m.in. środowisko pszczelarskie. Na zakończenie dodała, że w roku bieżącym na terenie województwa odbędzie się akcja sadzenia 100 drzew i tworzenia żywych pomników upamiętniających 100–lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zaproszeni goście mogli wysłuchać prelekcji m.in. o ogromnej roli zieleni i jej praktycznych funkcjach, o drzewach w przestrzeni publicznej, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie zieleni, właściwym doborze i sadzeniu, pielęgnacji i polecanych gatunkach do warunków miejskich.

Seminarium zorganizowała Agencja Promocji Zieleni oraz Związek Szkółkarzy Polskich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Agnieszka Leniart

Departament Ochrony Środowiska

Liczba odsłon: 839


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Obatel  |  środa, 27 czerwca 2018 09:03
W Tarnowcu w Rynku koło stawu będzie zieleń, ale nie miejska tylko wiejska
#2  ~Mieszczuchy  |  wtorek, 26 czerwca 2018 14:19
No to czekamy kiedy Jasło będzie miało więcej miejsc zielonych do odpoczynku i rekreacji
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Kąty : Sto drzew na stulecie niepodległości
17 listopada 2018
Dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Kątach zostało zasadzonych sto drzew m..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018