środa, 22 maja 2019, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
Mistrzostwa Podkarpacia Family Cup w Biegach Przełajowych i Rolkarstwie Szybkim z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości za nami….
14 czerwca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

W sobotę 9 czerwca br. po raz pierwszy w historii w Jaśle zostały zorganizowane zawody rodzinne, gdzie promowane były takie konkurencje jak rolkarstwo szybkie i biegi przełajowe.

Dzięki głównemu organizatorowi Klubowi Sportowemu SPEED Jasło oraz przy pomocy Urzędu Miasta w Jaśle, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Stowarzyszenia Family Cup mieszkańcy Jasła mieli okazję zobaczyć rywalizujących zawodników na łyżworolkach oraz w biegach przełajowych. Wyścigi odbyły się przy pięknej pogodzie. Można było zaobserwować ogrom pracy wkładanej przez organizatorów jak i wysiłek samych startujących.

Wyścigi rozpoczęły się od sprintu na łyżworolkach na 100m w kategoriach wiekowych, gdzie zawodnicy pokonywali samodzielnie dystans na czas. Następnie odbył się wyścig masowy na 1500m, gdzie wyłonieni zostali zwycięzcy OPEN. Kolejnymi konkurencjami były biegi przełajowe na dystansach od 500m do 5000m.

Do rywalizacji przystąpili zarówno mali jak i dorośli uczestnicy: amatorzy, sportowcy, a także wyczynowcy - reprezentanci zawodów sportowych rangi mistrzowskiej. Gościliśmy medalistów Mistrzostw Polski w dyscyplinach narciarstwa biegowego, rolkarstwa szybkiego oraz jazdy szybkiej na nartorolkach.

W zawodach wzięło udział ok. 130 osób, z których część brała udział w obydwu dyscyplinach. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne, pamiątkowe medale, związane ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości a zwycięzcy statuetki i puchary. Został wyłoniony najmłodszy i najstarszy uczestnik zawodów: 3-letnia dziewczynka i 59-letnia kobieta. Najlepsze sportowe rodziny uhonorowano pucharami.

Dla wszystkich uczestników przygotowano ciepły posiłek regeneracyjny z napojami, a na zakończenie odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Cieszy fakt, że udało się zainaugurować w Jaśle kolejną wspaniałą imprezę, która potrafiła zrzeszyć kilka dyscyplin sportowych. Jest nadzieja, że na stałe wpisze się ona do kalendarza zawodów sportowych, kierowanych szczególnie do mieszkańców Jasła, ale również i powiatu a także całego kraju.

Miasto Jasło wsparło organizację zawodów kwotą 5 tys. złotych.

Organizatorzy

Liczba odsłon: 1053


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Aktualne poziomy wód w Wisłoce, Jasiołce i Ropie na terenie Jasła
22 maja 2019
Przez Jasło przepływają trzy rzeki Wisłoka, Jasiołka i Ropa. Ze względu na poziom wody w rzekach prz..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019