środa, 22 maja 2019, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
Jasło : Plac z kotwicą – moje miejsce w mieście
13 czerwca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

Nowoczesny i bezpieczny - tak zdaniem jaślan, uczestników warsztatów partycypacyjnych, powinien wyglądać w nowej odsłonie Plac Inwalidów Wojennych połączony pasażem z Placem Żwirki i Wigury.

Miasto zdecydowało się przełamać standardy w podejściu do rozwiązywania problemów miasta i wraz z mieszkańcami, pod okiem fachowców, stworzyć koncepcję przebudowy istotnej przestrzeni miejskiej, jaką jest Plac Inwalidów Wojennych wraz z pasażem. - Realizacja zaproponowanych rozwiązań daje dużą szansę na uzyskanie przyjaznego i lubianego miejsca, a to będzie miało dobry wpływ na poprawę nastawienia młodych ludzi do miasta – uważa dr inż. architekt Dagmara Mliczyńska-Hajda, pod okiem której powstawała koncepcja.

Każdy może mieć wpływ na swoje miasto

Z przeprowadzonych kilka lat temu przez Miasto analiz wynikało, że młodzi jaślanie uważają, iż nie ma w mieście przestrzeni dedykowanej głównie dla nich. - Zdecydowałem się podjąć działania, dość niekonwencjonalne, które zachęcą do stworzenia czegoś swojego i tym samym uświadomią, że każdy może mieć większy wpływ na miejsce, w którym mieszka. Projektowanie metodą partycypacyjną, jest ciągle jeszcze w Polsce mało popularne, dlatego tym bardziej się cieszę, że udało nam się je zrealizować w Jaśle – mówił podczas spotkania podsumowującego burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Nowocześnie i przyjaźnie

Uczestnicy warsztatów spotykali się co tydzień przez dwa miesiące, by wspólnie wypracować wizję przebudowy Placu Inwalidów Wojennych wraz z pasażem. Uwzględnia ona zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, ale kładzie również nacisk na zieleń i udogodnienia dla przechodniów. Koncepcję architektoniczną przygotował, w oparciu o pomysły i sugestie uczestników warsztatów, architekt Andrzej Gawlewicz. Planowana jest ona do realizacji przy współfinansowaniu ze środków zewnętrznych.

 

Urząd Miasta w Jaśle

 

 

 

Liczba odsłon: 1663


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~mieszkaniec  |  czwartek, 14 czerwca 2018 09:32
Zamknijcie kolejne ulice - róbcie deptaki, pasaże itp. - zamiast dróg, wszędzie korki i korki , gdzie podzieje się ten ruch !
#2  ~mieszczuch  |  środa, 13 czerwca 2018 14:12
Super pomysł- wreszcie cos dla mieszkańców, a nie tylko dla "powiatowców".
My nie mamy gdzie odpocząć, bo wszędzie ulice i spaliny. Za mało zielni , a tym samym tlenu.
#3  ~PIS  |  środa, 13 czerwca 2018 14:05
To bardzo dobry pomysł burmistrza Pabiana. Tak trzymac
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Aktualne poziomy wód w Wisłoce, Jasiołce i Ropie na terenie Jasła
22 maja 2019
Przez Jasło przepływają trzy rzeki Wisłoka, Jasiołka i Ropa. Ze względu na poziom wody w rzekach prz..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019