niedziela, 21 października 2018, imieniny: Bernard, Celina
Artykuły
Jasło : Plac z kotwicą – moje miejsce w mieście
13 czerwca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

Nowoczesny i bezpieczny - tak zdaniem jaślan, uczestników warsztatów partycypacyjnych, powinien wyglądać w nowej odsłonie Plac Inwalidów Wojennych połączony pasażem z Placem Żwirki i Wigury.

Miasto zdecydowało się przełamać standardy w podejściu do rozwiązywania problemów miasta i wraz z mieszkańcami, pod okiem fachowców, stworzyć koncepcję przebudowy istotnej przestrzeni miejskiej, jaką jest Plac Inwalidów Wojennych wraz z pasażem. - Realizacja zaproponowanych rozwiązań daje dużą szansę na uzyskanie przyjaznego i lubianego miejsca, a to będzie miało dobry wpływ na poprawę nastawienia młodych ludzi do miasta – uważa dr inż. architekt Dagmara Mliczyńska-Hajda, pod okiem której powstawała koncepcja.

Każdy może mieć wpływ na swoje miasto

Z przeprowadzonych kilka lat temu przez Miasto analiz wynikało, że młodzi jaślanie uważają, iż nie ma w mieście przestrzeni dedykowanej głównie dla nich. - Zdecydowałem się podjąć działania, dość niekonwencjonalne, które zachęcą do stworzenia czegoś swojego i tym samym uświadomią, że każdy może mieć większy wpływ na miejsce, w którym mieszka. Projektowanie metodą partycypacyjną, jest ciągle jeszcze w Polsce mało popularne, dlatego tym bardziej się cieszę, że udało nam się je zrealizować w Jaśle – mówił podczas spotkania podsumowującego burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Nowocześnie i przyjaźnie

Uczestnicy warsztatów spotykali się co tydzień przez dwa miesiące, by wspólnie wypracować wizję przebudowy Placu Inwalidów Wojennych wraz z pasażem. Uwzględnia ona zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, ale kładzie również nacisk na zieleń i udogodnienia dla przechodniów. Koncepcję architektoniczną przygotował, w oparciu o pomysły i sugestie uczestników warsztatów, architekt Andrzej Gawlewicz. Planowana jest ona do realizacji przy współfinansowaniu ze środków zewnętrznych.

 

Urząd Miasta w Jaśle

 

 

 

Liczba odsłon: 1478


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~mieszkaniec  |  czwartek, 14 czerwca 2018 09:32
Zamknijcie kolejne ulice - róbcie deptaki, pasaże itp. - zamiast dróg, wszędzie korki i korki , gdzie podzieje się ten ruch !
#2  ~mieszczuch  |  środa, 13 czerwca 2018 14:12
Super pomysł- wreszcie cos dla mieszkańców, a nie tylko dla "powiatowców".
My nie mamy gdzie odpocząć, bo wszędzie ulice i spaliny. Za mało zielni , a tym samym tlenu.
#3  ~PIS  |  środa, 13 czerwca 2018 14:05
To bardzo dobry pomysł burmistrza Pabiana. Tak trzymac
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNE WAKACJE 2018” ROZSTRZYGNIĘTY
20 października 2018
  Komisja wybrała najlepsze prace nadesłane na konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018