środa, 22 maja 2019, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
Czy będzie przywrócony Posterunek Policji w Krempnej? - Posterunek w Krempnej jest po to, aby wójt i przewodniczący Rady Gminy "urósł" w rangę
12 czerwca 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Czy do Krempnej najdalej wysuniętym zakątku powiatu jasielskiego powróci Posterunek Policji? Czy w ogóle mieszkańcy gminy Krempna cieszą się z powrotu policjantów do ich gminy? Czy w tej gminie występuje zagrożenie przestępczością? Czy jest potrzeba utrzymania Posterunku Policji dla 1950 mieszkańców gminy Krempna?

młodszy inspektor Robert Wróbel - komendant Powiatowy Policji w Jaśle

Powróciła sprawa reaktywowania Posterunku Policji w KrempnejWójt gminy Krempna Kazimierz Miśkowicz skierował pismo do Policji o przywrócenie Posterunku Policji w Krempnej. Policja wstępnie wyraziła zgodę na reaktywowanie Posterunku, zaznaczając, że remont pomieszczeń ma być pokryty ze środków budżetu Gminy, których koszty wstępnie oszacowano na kwotę około 100 tysięcy złotych.

młodszy inspektor Andrzej Przebięda -  I zastępca komendanta Powiatowego Policji w Jaśle

Wójt Gminy Krempna Kazimierz Miśkowicz zaprosił wszystkich zainteresowanych reaktywowaniem Posterunku Policji w Krempnej na konsultacje. Zainteresowanie mieszkańców gminy Krempna było znikome, gdyż na konsultacje oprócz przedstawicieli Policji i władz gminy przyszły 3 osoby.

Kazimierz Miśkowicz - wójt Gminy Krempna 

W konsultacjach wziął udział komendant Powiatowy Policji w Jaśle młodszy inspektor Rober Wróbel, I zastępca komendanta Powiatowego Policji w Jaśle młodszy inspektor Andrzej Przebięda oraz komendant Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie asp. sztab. Wiesław Rogowski.

aspirant sztabowy Wiesław Rogowski - kierownik Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie 

Władze gminy reprezentował wójt Gminy Kazimierz Miśkowicz oraz przewodniczący Rady Gminy Krempna Czesław Skocz. 

Czesław Skocz - przewodniczący Rady Gminy Krempna 

Część mieszkańców gminy Krempna ostro sprzeciwia się powstaniu Posterunku Policji w Krempnej. Nie mamy pieniędzy na drogi, szkoły – nie mamy pieniędzy na nic, a tu chce się wydawać tak duże środki na remont pomieszczeń dla Policji i reaktywowanie Posterunku, który jest niepotrzeby stwierdził mieszkaniec Krempnej.

Augustyn Mikrut - mieszkaniec Krempnej 

Posterunek w Krempnej jest po to, aby wójt i przewodniczący Rady Gminy "urósł" w rangę – mówił na spotkaniu mieszkaniec Krempnej Augustyn Mikrut

Nie zmniejszyło się bezpieczeństwo mieszkańców od czasu likwidacji Posterunku Policji w Krempnej.  Dla mnie ten Posterunek w Krempnej jest po to, aby wójt i przewodniczący Rady Gminy "urósł" w rangęRozmawiałem z mieszkańcami i nikomu ten posterunek w Krempnej nie jest potrzebny. Komisariat w Nowym Żmigrodzie obsługuje ten teren bardzo dobrze. Moim zdaniem niecelowe jest reaktywowanie Posterunku. Będzie to marnotrawienie pieniędzy publicznych. Gmina pieniądze powinna przeznaczać na inne cele. Znam sytuację w tej gminie w zakresie przestępczości. Pracowałem tutaj przez 15 lat, a w służbach 30, to mogę powiedzieć, że w Krempnej był po to Posterunek Policji potrzebny, aby stać na krzyżówce i łapać tych co popełnili jakieś drobne wykroczenia  mówił podczas spotkania mieszkaniec Krempnej.

Czy pan to mówi z perspektywy byłego policjanta? – pytał komendant Powiatowy Policji w Jaśle młodszy inspektor Robert Wróbel.

- Nie jestem złośliwy dla Policji. Mówię to w imieniu swoim i tych mieszkańców, którzy się przeciwni reaktywacji Posterunku w Krempnej – odparł mieszkaniec Krempnej Mikrut.

- Z inicjatywą powołania Posterunku w Krempnej wystąpił Wójt. Myśmy dokonali rozeznania statystyki przestępczości na terenie gminy Krempna i fakt faktem, że nie wynika z tej analizy, aby po likwidacji Posterunku sytuacja się pogorszyła. Natomiast my nie wnosimysprzeciwu, aby Posterunek reaktywować, gdyż z treści pisma wójta wynikało, że ludzie chcą tego Posterunku. Robimy właśnie spotkanie z ludźmi, aby znać ich stanowisko. Chcemy wiedzieć, czy mieszkańcy widzą potrzebę funkcjonowania Posterunku w Krempnej, czy też nie – mówił komendant Powiatowy Policji w Jaśle młodszy inspektor Robert Wróbel.

Policji się nie trzeba bać - mówił przewodniczący Rady Gminy Krempna Czesław Skocz

- Policji się nie trzeba bać. Z policją trzeba być  powiedział przewodniczący Rady Gminy Krempna Czesław Skocz.

- Jest jedna sprawa. Jeżeli takie było stanowisko Rady Gminy i radny wszyscy głosowali jednogłośnie za reaktywacją Posterunku, to lepiej wstrzymaj się od wypowiedzi – mówił przewodniczący Rady Czesław Skocz.

Moje zdanie jest inne – stwierdził Augustyn Mikrut.

Możesz mieć swoje zadanie, ale ja też mam swoje zdanie –odpowiedział Czesław Skocz.

Przy takim koszcie remontu nie ma o czym mówić

- Panie komendancie! – Jeżeli będzie taki koszt remontu, to nie ma o czym mówić – zwrócił się do komendanta Roberta Wróbla przewodniczący Skocz.

- Koszt remontu ma wynosić około 100 tysięcy złotych. Kto ma pokryć te koszty? – Gmina. A gmina skąd ma te pieniądze? Gmina nie ma środków na podstawowe potrzeby – mówił  Augustyn Mikrut.

- Jeżeli koszty będą takie duże, to nie ma o czym rozmawiać – stwierdził Czesław Skocz.

Co z pomieszczeniami w Krempnej?

- Ja patrzę pod kątem zabezpieczenia profilaktycznego. Mogę stwierdzić, że wzrostu zagrożenia na tym terenie nie było – mówił komendant Powiatowy Policji w Jaśle Wróbel.

- To co będzie z tym pomieszczeniem w Krempnej? - pytał Czesław Skocz.

- To jest pomieszczenie Komendy Wojewódzkiej Policji. To pomieszczenie jest potrzebne, bo funkcjonuje tu Punkt Obsługi Dzielnicowych. Jaką decyzję podejmie Komendant Wojewódzki – czy będzie tu Posterunek, czy też nie - to nie mnie to rozstrzygać – mówił komendant Wróbel.

W Krempnej nie jest potrzebny Posterunek Policji – mówił mieszkaniec Krempnej Augustyn Mikrut

- W Krempnej nie jest potrzebny Posterunek, bo bezpieczeństwo jest zapewnione. Rozmawiałem z ludźmi i oni też tak mówią. Nie wiem dlaczego dziś tutaj nie przyszli. Moim zdaniem w tej sprawie powinni wypowiedzieć się mieszkańcy. Panie Komendancie. Czy jest narzucone odgórnie, że tu w Krempnej Posterunek na być? – pytał Augustyn Mikrut.

- Nie. To jest na wniosek Pana wójta. Z tego pisma wynikało, że mieszkańcy są za powstaniem Posterunku. My zrobiliśmy analizę stanu zagrożenia i jest ono podobne, jak za czasów funkcjonowania Posterunku – mówił komendant Robert Wróbel.

Mogą dać 10 - 15 tysięcy złotych na remont pomieszczeń 

- Jeżeli chodzi o remont Posterunku, to taka kwota (…), to nie ma nawet o czym rozmawiać. Za taką kwotę gmina zrobi odcinek drogi, itd. Natomiast, gdyby były to koszty w granicach 10 – 15 tysięcy złotych - to tak. Nic na siłę! - mówił przewodniczący Rady Gminy Krempna Czesław Skocz.

- Myśmy to pismo napisali, bo radni na Sesji i sołtysi poparli tą inicjatywę. Gdyby radni i sołtysi byli na NIE, to tego pisma by nie było – mówił wójt Gminy Krempna Kazimierz Miśkowicz.

- Po tym piśmie muszę reagować. Nie widzę przeszkód, aby tworzyć taki Posterunek – stwierdził komendant Wróbel.

 Całą Polskę przejechali i nigdzie nie byli zatrzymywani tylko w Krempnej na krzyżówce

- Kiedy w Krempnej był Posterunek Policji, to turyści mówili, że całą Polskę przejechali i nigdzie nie byli zatrzymywani, tylko w Krempnej na krzyżówce, gdyż policjanci nie mieli nic do roboty, tylko stali na krzyżówce – mówił mieszkaniec Krempnej Augustyn Mikrut.

- Co takie bzdety opowiadasz. Boisz się, żeby cię nie zatrzymali? – stwierdził Czesław Skocz.

- Ja się nie boję. Jeżeli chcesz, to ja ci powiem, czego ty się możesz bać. W każdym bądź razie, to jest wymysł wójta i przewodniczącego Rady. Oni chcą, aby tu był Posterunek i tyle – stwierdził Mikrut.

Jak ktoś nie chce być zatrzymany, kontrolowany – to powie, że nie potrzeba w Krempnej Posterunku 

- Gmina może zwrócić się do Komendy Głównej z zapytaniem, czy i w jakim zakresie koszty remontu mogą być pokryte ze środków budżetowych – mówił komendant Wróbel.

- Trzeba powiedzieć skąd się wzięła wola przywrócenia Posterunku. To się wzięło przy likwidacji Posterunku. To wtedy był szum. Jak to załatwicie, to ja tego nie wiem. Nic na siłę. Ja nie będę walczył o Posterunek. Jak nie chcą ludzie, to nie chcą! - mówił przewodniczący Skocz.

- Dlaczego nie przyszli tutaj radni? Dlaczego nie przyszli mieszkańcy? Radni nie przyszli, bo diety nie dostali - mówił Augustyn Mikrut.

- Ja czuję się bezpiecznie. Niemniej myślę, że w tej sprawie powinno wypowiedzieć się więcej osób – stwierdził młody uczestnik spotkania.

- Jak ktoś nie chce być zatrzymany, kontrolowany – to powie, że nie potrzeba w Krempnej Posterunku Policji  – zakończył wójt Kazimierz Miśkowicz.

Sprawa reaktywowania Posterunku Policji w Krempnej będzie poruszana na najbliższej Sesji Rady Gminy Krempna. Do sprawy wrócimy.

    Stanisław Grzywacz

Liczba odsłon: 2563


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Jasiek Andrzej Wojtek Mikuszew  |  czwartek, 14 czerwca 2018 18:55
100k za remont 50m^2 mieszkania? Oni chcą tam w marmurach siedzieć ;p?
#2  ~yayo  |  środa, 13 czerwca 2018 10:07
....." takie było stanowisko Rady Gminy i radny wszyscy głosowali jednogłośnie za reaktywacją Posterunku",...........
przewodniczący był ZA , to była jednomyślność
pan prezes mógłby sie w tej gminie jeszcze podszkolić z demokracji ............... :D
#3  ~Obcytutejszy  |  środa, 13 czerwca 2018 09:15
Owszem! Jade 1600km do domu, do krempnej i przez 20godzin jazdy, przez pok9nanie kilku państw, 1600km, nie mam kontroli, wjeżdżam do krempnej w naszym 'centrum wsi" stoi radiowóz i Pan policjant wysiada i mni3 zatrzymuje ;) każdy wie jak było wcześniej. Kilka godzin stali na parkingu aby raz czy dwa wysiąść i zatrzymać kogoś, lub dać mamdat za wypicie piwa za sklepem ;) a kyo płaci ich pensje? My podatnicy. Placilismy za stanie i nic nie robienie. Grzanie się w aucie w zimowe wieczory na parkingu albo na domkach ;)
#4  ~abdul almbah  |  środa, 13 czerwca 2018 00:01
we srodie wibierami se winksom grupom z Bardeyowa do Krempney,bidziem rabowac i krasc dobra ze nima polici na granicy ;P
#5  ~Jaselko  |  wtorek, 12 czerwca 2018 19:51
Nazwisko pana radnego jest wedug redakcji wulgarne, więc ocenzurowano.
#6  ~DJ  |  wtorek, 12 czerwca 2018 19:31
Chodzi mi po głowie piosenka grupy Scorpions - Wind of Change, a jesień zbliża się wielkimi krokami.
#7  ~ToMi  |  wtorek, 12 czerwca 2018 18:41
W gminie Żmigród pod każdym sklepem można się spokojnie napić bo stróże prawa czuwają na posterunku, i chyba na picie takie przyzwolenie bo policjanci lubią na drogach suszenie,
#8  ~Jaselko  |  wtorek, 12 czerwca 2018 18:32
Ale wiocha. Ten (...) to taki dorodny burak cwikłowy.
#9  ~CoToDa  |  wtorek, 12 czerwca 2018 16:48
Pan Wiesiek już się szykuje
#10  ~qw1  |  wtorek, 12 czerwca 2018 16:11
ja jestem za a nawet przeciw...
#11  ~ok  |  wtorek, 12 czerwca 2018 15:35
Posterunek Policji powinien wrócić również do Dębowca
#12  ~demokryt  |  wtorek, 12 czerwca 2018 14:02
No to problem się rozwiąże po wyborach,pod warunkiem,że Go ludzie wybiorą.Powstanie chyba pierwszy posterunek policji w Urzędzie Gminy. Co? Cool :P
#13  ~ciekawy  |  wtorek, 12 czerwca 2018 13:32
Wiesław Rogowski ma zostać wójtem gminy Krempna
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Aktualne poziomy wód w Wisłoce, Jasiołce i Ropie na terenie Jasła
22 maja 2019
Przez Jasło przepływają trzy rzeki Wisłoka, Jasiołka i Ropa. Ze względu na poziom wody w rzekach prz..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019