środa, 22 maja 2019, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
24 maja 2018 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle zapraszają na Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Laureatów Konkursu poznamy 29 maja 2018 r. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, współorganizatora wydarzenia.

W bieżącej edycji Konkursu wzięło udział 278 autorów z całej Polski, którzy nadesłali 554 utwory. Prace oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny rzeszowskiego „Kwartalnika Edukacyjnego”, doktor nauk humanistycznych), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista – przewodniczący jury), Jan Tulik (poeta, prozaik, dramaturg, eseista).Podczas uroczystego Finału, który poprowadzą Dorota Woźnica – Dyrektor MBP w Jaśle i Aleksandra Dacyl – członkini jury, nagrodzimy laureatów i zapoznamy się z ich twórczością w wykonaniu recytatorów Sceny Słowa JDK, a całość uświetnią występy wokalistów i tancerzy Jasielskiego Domu Kultury.

Lista laureatów XXIII OKLTDiM zamieszczona zostanie na stronie internetowej MBP w Jaśle (www.mbp.jaslo.pl) 29 maja 2018 r. Prace laureatów zostały opublikowane w tomiku konkursowym, a z wybranymi fragmentami prac będzie można zapoznać się oglądając wystawę w holu Biblioteki od 29 maja do 1 lipca 2018 r.

Finał Konkursu odbędzie się w Sali widowiskowej JDK (ul. Kołłątaja 1) o godz. 11:00. Współorganizatorem Finału jest Jasielski Dom Kultury.

 

Liczba odsłon: 828


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Aktualne poziomy wód w Wisłoce, Jasiołce i Ropie na terenie Jasła
22 maja 2019
Przez Jasło przepływają trzy rzeki Wisłoka, Jasiołka i Ropa. Ze względu na poziom wody w rzekach prz..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019