poniedziałek, 20 maja 2019, imieniny: Anastazy, Bazyli
Artykuły
Patriotyzm łączy pokolenia
15 maja 2018 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Przedszkole Miejskie nr3 w Jaśle wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle zorganizowało DZIEŃ JĘZYKA POLSKIEGO pod hasłem „PATRIOTYZM ŁĄCZY POKOLENIA” połączone z kampanią społeczną ,, Cała Polska czyta dzieciom”. Uroczystość odbyła się 10. 05. 2018r. w Jasielskim Domu Kultury, który był współorganizatorem przedsięwzięcia.

Uroczystość otworzyła Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 pani Elżbieta Krzysiak witając serdecznie zaproszonych gości: Wiceburmistrz Miasta Jasła Elwirę Musiałowicz – Czech, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Jaśle Dorotę Woźnicę oraz Magdalenę Chart z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Dyrektora Jasielskiego Domu Kultury Janusza Szewczyka, wicedyrektora II LO Andrzeja Krajewskiego, Komisarza Policji Powiatowej w Jaśle Bartosza Pusza sierżant Barbarę Pawłowską, Panie ze Straży Miejskiej Bożenę Krupę i Iwonę Głogowską oraz Kierownik Biblioteki Pedagogicznej Grażynę Jędryczkę. Pani Dyrektor przybliżyła zebranym widzom i gościom cel naszego wspólnego spotkania . Powiedziała, że patriotyzm to postawa szacunku i umiłowania naszej Ojczyzny, pielęgnowania tradycji narodowych, kultury i języka ojczystego. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem wierszy znanych polskich poetów o tematyce patriotycznej, ukazujących piękno naszej ojczyzny. Zebranej publiczności czytali zaproszeni goście. Ponadto z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu Miejskim nr 3 odbył się konkurs ekologiczno – plastyczny pod hasłem ,,Piękna jest nasza Ojczyzna”. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody naszego kraju, kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko naturalne, rozwijanie ciekawości poznawczej związanej z naszą ojczyzną, historią, tradycją, tożsamością narodową oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci. Nagrodzonym przedszkolakom upominki wręczyły: Wiceburmistrz Miasta Jasła Elwira Musiałowicz – Czech oraz Joanna Pawelec z Wydziału Ochrony Środowiska. Uroczystość rozpoczęły przedszkolaki z najstarszej grupy przedszkolnej „PLASTUSIE” narodowym tańcem – polonezem.

W montażu słowno – muzycznym młodzież i dzieci przypomniały losy zniewolonej Ojczyzny. W wierszach i pieśniach patriotycznych ukazały drogę jaką musieli pokonać Polacy w walce o wolność swojego kraju. Miłość i przywiązanie do swojej Ojczyzny, miasta wyraziły w wierszach i tańcach regionalnych oraz pięknych inscenizacjach. Podczas uroczystości zaprezentowały się chóry : szkolny, który prowadził Michał Babiarz oraz debiutujący chór przedszkolny, który prowadziła pani Barbara Kotecka. Jubileusz Odzyskania Niepodległości był wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu tym razem w wykonaniu młodzieży i dzieci. Nasza wspólna uroczystość była również okazją aby uświadomić sobie jak silne są więzi łączące nas wszystkich – Polaków. Towarzyszące świętowaniu poczucie wspólnoty oraz radosny charakter święta na trwałe zapiszą się w naszej pamięci i sercach. Piękną i wzruszającą uroczystość przygotowały Panie Anna Mroczka z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle i Małgorzata Kłusek z II Liceum Ogólnokształcącego przy zaangażowaniu wszystkich nauczycieli personelu przedszkola.

Na zakończenie wspólnego spotkania młodzież została obdarowana pamiątkowymi statuetkami a dzieci książkami ufundowanymi przez naszych sponsorów: Urząd Miasta-Wydział Ochrony Środowiska w Jaśle, Tomasza Urbańskiego Dyrektora Banku Spółdzielczego w Bieczu odział w Jaśle Andrzeja Kaletę, Prezesa Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Jaśle oraz Grzegorza Banacha właściciela firmy reklamowej „Grafika”.

 

PM nr 3

 

Liczba odsłon: 969


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Maria Kurowska na uroczystościach odpustowych w Dębowcu
18 maja 2019
19 maja 2019 roku w bazylice mniejszej Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu odbyły się ur..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019