środa, 22 maja 2019, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
[VIDEO] Otwarcie wystawy „Portrety Smoleńskie”
01 maja 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

 

Portrety Smoleńskie” - wystawa poświęcona ofiarom katastrofy lotniczej sprzed ośmiu lat, została dziś uroczyście otwarta w urzędzie marszałkowskim. Obrazy zmarłej w tym roku Małgorzaty Wrochny, trafiły do Rzeszowa dzięki inicjatywie parlamentarzystów: Alicji Zając, Andrzeja Melaka i Wojciecha Buczaka.

W otwarciu wystawy brali udział członkowie rodzin ofiar katastrofy. Byli także parlamentarzyści: Alicja Zając, Krystyna Wróblewska, Andrzej Melak i Wojciech Buczak. Obecna była wojewoda Ewa Leniart oraz członkowie zarządu województwa z marszałkiem Władysławem Ortylem na czele. Sejmik reprezentował przewodniczący Jerzy Cypryś. Nie zabrakło sekretarza województwa Lesława Majkuta oraz pracowników urzędu.

Projekt „Smoleńskie portrety” miał na celu stworzenie archiwum zachowującego najpełniejszy, wielowymiarowy portret tych osób, z których wiele współtworzyło współczesną historię Polski. Realizowany był w latach 2010-2016.

Wystawa „Smoleńskie Portrety” jest częścią projektu internetowego, prowadzonego od trzech lat przez Muzeum Historii Polski.

Wystawę można oglądać na I piętrze budynku urzędu marszłakowskiego, w korytarzu kancelarii sejmiku. 

BP UMWP

Fot. Michał Mielniczuk

video: S.Kieszkowski

 

Liczba odsłon: 1636


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Zuzu  |  środa, 02 maja 2018 14:48
A ja uważam, że to dobra inicjatywa. P. Senator w przeciwieństwie do P. Posła jest przyzwoitą osobą.
#2  ~lol  |  wtorek, 01 maja 2018 16:40
Zbliżają się wybory więc należy wskrzeszać nieżyjących.Oprawa zawsze ta sama plus kandydat na prezydenta Rzeszowa.Czy to sie kiedyś skończy.Religia Smoleńska wciąż na czasie.
#3  ~Ooo  |  wtorek, 01 maja 2018 16:00
Pięknie. Jak w starostwie w Jaśle ściany podziurawione jej ser szwajcarski. Ale promocja na trumnach trwa.
#4  ~ja  |  wtorek, 01 maja 2018 14:17
zastanawiałem się nad treścią komentarza,niestety wszystkie słowa które cisną mi się na usta na widik tej starszej siwej pani są niecenzuralne ;P
#5  ~pilot  |  wtorek, 01 maja 2018 10:36
Ile jeszcze będzie tych pomników,wystaw, rocznic? Czy to jedyny sposób PiS na kampanię? To już jest nadużywanie nieszczęścia zmarłych tragicznie pasażerów samolotu na wskutek próby lądowania w warunkach niemożliwych do takiego manewru.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Aktualne poziomy wód w Wisłoce, Jasiołce i Ropie na terenie Jasła
22 maja 2019
Przez Jasło przepływają trzy rzeki Wisłoka, Jasiołka i Ropa. Ze względu na poziom wody w rzekach prz..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019