środa, 22 maja 2019, imieniny: Emil, Helena
Artykuły
W Łężynach, Łysej Górze i Skalniku zagospodarowują centra wsi
30 kwietnia 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Trwa realizacja inwestycji związanych z budową ogólnodostępnej infrastruktury w trzech miejscowościach gminy: Łężyny, Łysa Góra i Skalnik. W miejscowości Łężyny przebudowywany jest plac manewrowy w centrum wsi, a w Łysej Górze i Skalniku – plac przy domu ludowym.

W Łężynach, przy drodze powiatowej Łężyny – Łajsce, na działce nr 1336/6 wykonany zostanie plac manewrowy o nawierzchni asfaltowej wraz z urządzeniami odwadniającymi. Na części wydzielonej przez kostkę brukową zamontowane zostaną: wiata przystankowa, 2 ławki typu parkowego, tablica informacyjna, stojak na rowery oraz kosz na śmieci. Zadanie obejmować będzie także roboty w pasie drogowym drogi powiatowej na działce nr 1446/1. Łącznie zagospodarowane zostanie 626 m2 terenu.

IMG 20180427 WA0001

W Łysej Górze na działkach ewidencyjnych nr 409/1, 409/2, 412, 413 przebudowany zostanie istniejący przy domu ludowym plac manewrowo-parkingowy. Wzmocnione zostaną przepusty i wyprofilowane wjazdy, a na powierzchni 1080 m2 położona zostanie nawierzchnia asfaltowa wraz z wykonaniem krawężników. Zamontowane zostaną obiekty małej architektury: altana drewniana sześciokątna o średnicy 5 m, kosz na śmieci, stojak na rowery oraz tablica informacyjna. Na działce wyznaczone zostaną także miejsca parkingowe, a cały teren wokół budynku domu ludowego, jak również wybudowany plac, zostaną oświetlone za pomocą 7 lamp typu parkowego.

DSC 0064

W miejscowości Skalnik na działkach nr 468/1, 469, 467/2 zagospodarowany zostanie także plac przy domu ludowym. Teren na powierzchni 517 m2 utwardzony zostanie kostką brukową tworząc plac manewrowo-parkingowy oraz dojścia do tego placu. Ponadto zamontowane zostaną tam: altana drewniana, ławka parkowa, 4 kosze na śmieci, 2 stojaki na rowery oraz tablica informacyjna. Plac zostanie także oświetlony – zaplanowano montaż 4 lamp typu parkowego oraz lampy oświetlenia iluminacyjnego. Zagospodarowana zostanie także skarpa od strony drogi powiatowej.

IMG 20180427 WA0004

Całość prac, po przeprowadzeniu postępowania przetargowego, to 651 762,65 zł. Dofinansowanie realizacji inwestycji w wysokości 287 535,00 zł pozyskane zostało przez Gminę za pośrednictwem Stowarzyszenia pn. Lokalna Grupa Działania „Nowa Galicja” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w zakresie „Budowy i przebudowy infrastruktury technicznej i społecznej”.

Wykonawcą robót w Skalniku jest firma GOR-BUD s. c. z Gorlic, zaś w Łysej Górze i Łężynach Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Jasła.

Ewelina Paluch 

 

 

 

Liczba odsłon: 1560


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Aktualne poziomy wód w Wisłoce, Jasiołce i Ropie na terenie Jasła
22 maja 2019
Przez Jasło przepływają trzy rzeki Wisłoka, Jasiołka i Ropa. Ze względu na poziom wody w rzekach prz..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019