czwartek, 21 lutego 2019, imieniny: Eleonora, Feliks
Artykuły
Rozpoczęto budowę kanalizacji w Starym Żmigrodzie - odbędą się spotkania z mieszkańcami
13 lutego 2018 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Nowym Żmigrodzie rozstrzygnęło przetarg dotyczący budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stary Żmigród i Nienaszów – etap I oraz przebudowy odcinka sieci wodociągowej w Nowym Żmigrodzie. Inwestycja realizowana będzie w latach 2018– 2019, w Starym Żmigrodzie prace już trwają.

Budowa kanalizacji w tych dwóch miejscowościach oraz przebudowy odcinka wodociągu kosztować będzie 6 276 165,86 zł brutto. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020 pozyskano dofinansowanie w wysokości 1 999 995,00 zł – w ramach poddziałania 7.2 „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa”. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu gminny.

Wyłonieni wykonawcy:

część 1. „Przebudowa odcinka sieci wodociągowej w Nowym Żmigrodzie”:Usługi Transportowo-Sprzętowe Leszek Doktor, ul. Krasińskiego 17/29, 38-200 Jasło,cena – 133 130,86 zł;

część 2. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stary Żmigród”:Usługi Transportowo-Sprzętowe Leszek Doktor, ul. Krasińskiego 17/29, 38-200 Jasło,cena – 1 346 035,00 zł;

część 3 „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nienaszów – etap I”:Lider Konsorcjum Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger, 37-122 Albigowa 344 oraz Usługowy Zakład Instalacji Wod.-Kan. CO i Gazu Roman Falger, 37-122 Albigowa 501,cena – 4 797 000,00 zł.

W ramach inwestycji ma powstać około 27 km sieci kanalizacji, do której podłączonych zostanie 345 gospodarstw domowych. Przebudowany zostanie również odcinek blisko 1 km wodociągu, pomiędzy ujęciem wody na rzece Wisłoka w miejscowości Kąty, a zbiornikiem wyrównawczym w Nowym Żmigrodzie, w którym to znajduje się stacja filtrów węglowych ze złożem do uzdatniania wody.

Przedmiot zamówienia nie obejmuje wykonania przyłączy wodociągowych ani kanalizacyjnych. Obecnie zakończono procedurę wyłonienia wykonawcy budowy przyłączy – w Starym Żmigrodzie będzie to firma Usługi Transportowo-Sprzętowe Leszek Doktor, zaś w Nienaszowie Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger. 20 lutego w Starym Żmigrodzie o godzinie 17.00 i 21 lutego w Nienaszowie o godzinie 17.00 odbędą się spotkania z mieszkańcami, na których przedstawi się mieszkańcom wyłonionych wykonawców przyłączy, z podaniem kwoty wpłaty, wstępnego harmonogramu realizacji. Będzie także już możliwość podpisania umowy na wykonanie przyłączy.

W chwili obecnej w ramach tego zadania rozpoczęto prace budowy kanalizacji sanitarnej w Starym Żmigrodzie, gdzie pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych wykonano już blisko 400 mb sieci. W Nienaszowie wykonawca gromadzi niezbędne materiały i według przedstawionych harmonogramów realizacji rozpoczęcie prac w terenie planowane jest na okres po Świętach Wielkanocnych.

W 2016 r. zostały również opracowane projekty na budowę kanalizacji w Nienaszowie-Sośninach i Grabaninie. Z uwagi na ograniczoną wartość możliwych do pozyskania środków, inwestycje w tych miejscowościach będą realizowane w miarę pojawienia się możliwości pozyskania dofinansowania na ten cel.

Ewelina Paluch

 

 

 

Liczba odsłon: 1003


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
21 lutego 2019
  1 marca, po raz dziewiąty, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019