czwartek, 21 lutego 2019, imieniny: Eleonora, Feliks
Artykuły
Laureaci XXIII Konkursu Fotograficznego " Jasło - Moje Miasto" już znani
04 lutego 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

W piątkowe popołudnie - 2 lutego 2017 r. - w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość podsumowania XXIII Konkursu Fotograficznego „ Jasło – Moje Miasto ”. Tym razem przyświecało mu hasło „Jasielska codzienność – jaślanie na co dzień”. Organizatorem konkursu było tradycyjnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana i Prezesa Polwax S.A. Dominika Tomczyka.

W klimat tego sympatycznego spotkania wprowadziły jego uczestników pięknymi piosenkami młode wokalistki MDK: Oliwia Dybaś, Zofia Krupa i Izabela Rewiś, podopieczne Małgorzaty Czeluśniak.

Następnie wszystkich zebranych powitała Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle. Z kolei Wiesław Hap – prezes SMJiRJ - przedstawił ideę konkursu i zarys jego historii. Przewodniczący jury - Andrzej Gawlewicz – wiceprezes SMJiRJ - omówił prace komisji, w skład której wchodzili również: Felicja Jałosińska – wiceprezes SMJiRJ, dr Wacław Mendys – członek sekcji fotograficznej SMJiRJ i Tomasz Kasprzyk - członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawiciel zarządu SMJiRJ.

Wszystkim laureatom pogratulowali sukcesu w krótkich wystąpieniach: Henryk Rak - przewodniczący Rady Miejskiej Jasła oraz Jarosław Słowik - kierownik Działu Marketingu Polwax S.A.

Wreszcie nastąpił najbardziej oczekiwany przez wszystkich moment podania oficjalnych wyników i uhonorowania autorów najlepszych zdjęć. W kategorii „szkoły podstawowe” I miejsce zajęła Faustyna Felczyńska (MDK Jasło), II – Julia Dziubanik (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle), III ex aequo - Jakub Fortuna (MDK Jasło) i Weronika Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle). Wyróżnienia otrzymali: Marcel Łącki (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle), Kinga Moskal, Nikodem Stępień i Krzysztof Królikowski (wszyscy Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle). W kategorii „gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne” I miejsce zdobyła Natalia Starosz (Gimnazjum nr 2 w Jaśle), II – Wiktor Sochacki (MDK Jasło), III – Jakub Frączek (Gimnazjum nr 2 w Jaśle / MDK Jasło). Wyróżnienie w tej grupie otrzymał Bartosz Królikowski (Gimnazjum nr 2 w Jaśle). Z kolei w kategorii „osoby dorosłe” zwyciężyła Małgorzata Woźniak przed Zbigniewem Dranką. Wyróżnienie specjalne członka Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Tomasza Kasprzyka otrzymał Nikodem Stępień. Przyznający to wyróżnienie fachowo uzasadnił swoją decyzję i życzył jej laureatowi dalszych postępów w dziedzinie sztuki fotografii.

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Jaśle, Polwax S.A. i Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wraz z okolicznościowymi dyplomami, przygotowanymi przez MDK, wręczyli laureatom: Grażyna Leńczuk, Henryk Rak, Jarosław Słowik, Wiesław Hap oraz przedstawiciele jury.

Na zakończenie spotkania prezes Stowarzyszenia podziękował wszystkim nagrodzonym fotografom za ich wkład w dzieło uwieczniania uroków naszego miasta i zaprosił do kolejnej edycji konkursu, którego tematyka zostanie podana w czerwcu tego roku. Wiceprezes SMJiRJ Felicja Jałosińska zachęciła zebranych do wykonywania kolejnych zdjęć. Przekazała również informację, że w niedługim czasie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wyda interesujący album ukazujący obrazy Jasła w kilku okresach historycznych, a wśród zdjęć współczesnych znajdą się i te, będące pokłosiem Konkursów Fotograficznych „Jasło - Moje Miasto”. Ich autorzy będą z pewnością usatysfakcjonowani.

Pokonkursową wystawę z nagrodzonymi pracami, przygotowaną przez Dariusza Tęczę - instruktora prowadzącego w MDK-u zajęcia fotograficzne, można zwiedzać do połowy lutego w jasielskim Młodzieżowym Domu Kultury.

SMJiRJ, fot. D. Tęcza/MDK

Liczba odsłon: 1109


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Monia  |  czwartek, 15 lutego 2018 17:56
Uczniowie innych szkół nie startują, bo wiedzą, że konkurs jest ustawiony. Wygrywają głównie dzieci z MDK. Zauważyłeś, żeby fotki dzieci z MDK, oprócz tego konkursu, którego MDK jest współorganizatorem, gdzieś zdobywały nagrody? A tyle jest konkursów ogólnopolskich. Po wystawie widać, że za wielu chętnych na konkurs nie było, biorąc pod uwagę, że każdy uczestnik mógł zgłosić kilka zdjęć.
#2  ~Obserwator  |  wtorek, 06 lutego 2018 19:34
Brawo dla Faustyny reprezentantki MDK-u i uczennicy SP 4. Jak zawsze ilościowo musi wygrać Gimnazjum nr 2 i teraz oczywiście SP 12. Zawsze mnie interesowało ile prac wpływa na konkurs. Nigdy nie piszą o tym, a szkoda. Gdzie są inne szkoły??? Może formuła konkursu się już wypaliła, albo reklama zawodzi.A jubileusz 25 lecia tuż, tuż.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
21 lutego 2019
  1 marca, po raz dziewiąty, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019