czwartek, 21 lutego 2019, imieniny: Eleonora, Feliks
Artykuły
Młodzi o młodości w literaturze - konkurs recytatorski w MDK w Jaśle
19 stycznia 2018 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

17 recytatorów z powiatu jasielskiego wzięło udział w IX Konkursie „Sensowne Twory Słowne”. Konkurs odbył się w MDK w Jaśle w dniu 16 stycznia 2018 r. Uczestnicy prezentowali teksty współczesnych pisarzy i poetów, którzy w swoich tekstach opisywali świat widziany oczami młodych, zwracali się do młodego człowieka lub poruszali problemy właściwe młodzieży. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych - uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W młodszej kategorii I miejsce zajęła Katarzyna Lechowska reprezentująca Jasielski Dom Kultury. II miejsce otrzymał Michał Pakuła ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (III klasa gimnazjum), a Zuzanna Bernacka – również reprezentantka Jasielskiego Domu Kultury otrzymała miejsce III. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Wiktoria Rachowicz ze Społecznego Gimnazjum w Lipnicy Dolnej i Iga Ziemba ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle (III klasa gimnazjum).

W kategorii wiekowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce otrzymał Miłosz Momot (JDK), II miejsce – Filip Nowak (MDK w Jaśle), III miejsce – Marek Śliwa (JDK), a wyróżnienie otrzymał Miłosz Stój (I LO w Jaśle).

Prezentacje oceniało jury w składzie:

Jerzy Dowgiałło – aktor Teatru Maska w Rzeszowie,

Marta Gąsiorowska – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie,

Paweł Wałczyk – animator kultury z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach.

Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników ufundowali właściciele: Kancelarii Prawniczej Andrzej Gotfryd, Zakładu Szklarskiego Kryształ i Baru 13 z Jasła.

Bardzo przyjemnie było posłuchać interpretacji znanych i nieznanych tekstów, które w wykonaniu młodzieży nabrały nowego znaczenia i zyskały większą siłę przekazu. Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne konkursy.

 

MDK w Jaśle.

Liczba odsłon: 1025


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
21 lutego 2019
  1 marca, po raz dziewiąty, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019