poniedziałek, 22 października 2018, imieniny: Filip, Halka
Artykuły
Stypendium Artystyczne Burmistrza Miasta Jasła - wnioski do 31 stycznia 2018
18 grudnia 2017 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Do końca stycznia 2018 roku w Urzędzie Miasta Jasła przyjmowane będą wnioski o Stypendium Artystyczne Burmistrza Miasta Jasła na realizację pomysłu z dziedziny twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Stypendia fundowane są od 2012 roku z myślą o twórcach, artystach i organizatorach działalności kulturalnej oraz osobach upowszechniających kulturę. Przyznawane są osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie Miasta Jasła, wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Przeznaczona na ten cel kwota jest stała: wynosi do 10 tys. zł i jest wypłacana jednemu stypendyście lub dzielona pomiędzy dwóch lub trzech. Decyzję o tym, kto i na co otrzyma stypendium podejmuje burmistrz po zapoznaniu się z opinią i wnioskami Komisji Stypendialnej, w skład której wchodzą: przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, burmistrz, przewodniczący Komisji Rodziny Polityki Społecznej i Kultury Rady Miejskiej Jasła, dyrektorzy miejskich instytucji kultury oraz inspektor ds. kultury UMJ.

Osoby ubiegające się o przyznanie stypendium na rok 2018, powinny złożyć wnioski do 31 stycznia 2018 r. Jedna osoba może w danym roku złożyć tylko jeden wniosek. O jedno stypendium może ubiegać się grupa osób realizujących wspólne przedsięwzięcie.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, burmistrz przyznaje stypendia najpóźniej do 31 marca. Może także nie przyznać żadnego stypendium, jeżeli poziom merytoryczny wniosków uzna za niezadowalający.

Wniosek wraz z uchwałą znajduje się na stronie Urzędu Miasta w Jaśle pod linkiem:

https://um.jaslo.pl/pl/stypendium-artystyczne/

Dotychczasowi stypendyści

2012 - Michał Szpak

2013 - Karol Godek, Marcin Polar

2014 - Aleksandra Zuzanna Tocka, Małgorzata Samborska, Edward Lecheta

2015 - Patrycja Ochała, Joanna Preisner

2016 - Aleksandra Lam Giang Nguyen Van, Piotr Kolanko, Izabela Filip

2017 - Karol Godek, Rafał Kamiński

UMJ

 

 

Liczba odsłon: 1847


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~ela  |  środa, 27 grudnia 2017 14:48
do kamila.Zaspiewaj jak Michał to pogadamy...i bądz normalny
#2  ~Kamil  |  środa, 20 grudnia 2017 19:10
do poprzedników . Jeżeli mówimy od strony muzycznej to męskimi współczesnymi artystami można bez wahania określić braci Szczepaników z Rzeszowa ,dalej Piotrka Kupichę czy Brzozowski r . Przyzwoity wygląd bez tombaku i odrażającego wyglądu to są artyści w tym wypadku muzyczni. Nie bedę cofał się latami wstecz bo też bylo wielu normalnych artystów . Pozdrawiam normalnych
#3  ~kokos  |  środa, 20 grudnia 2017 07:40
Kamil z zazdrości aż piszczy. Widać mało inteligentny gość.
#4  ~Zenon Kaleta  |  wtorek, 19 grudnia 2017 00:50
Kamil wieśniaku...
#5  ~Kamil  |  poniedziałek, 18 grudnia 2017 18:40
od kiedy to m.sz to artysta . Wstyd miastu przynosi, jak to coś wygląda . Najwyrażniej w magistracie nie wiedzą jak rozpoznać prawdziwego artystę lub zdolną osobowośc. Tonbakowy potwór żałosne
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Adam Harowicz z Desznicy dziękuje wyborcom
22 października 2018
Szanowni Mieszkańcy Desznicy i Jaworza,  Prag nę gorąco podziękować gronu moich wyborców..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018