poniedziałek, 22 października 2018, imieniny: Filip, Halka
Artykuły
Bajkowe Mikołajki
13 grudnia 2017 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

Jak co roku dzieci z niecierpliwością czekają na grudzień. Każde z nich chce spotkać długo wyczekiwanego Świętego Mikołaja i dowiedzieć się, czy w tym roku zasłużyło na prezent.

W czwartkowe popołudnie (7 grudnia 2017 r.) plac przed Filią nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wypełnił gwar blisko stuosobowej gromadki dzieci oczekującej upragnionego gościa. Zanim jednak nastąpiła ta magiczna chwila, był czas na głośne czytanie i zabawy.

Nastrojowe opowiadanie „Noc wigilijna” czytali: Dorota Woźnica – p.o. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Janusz Przetacznik – prezes zarządu Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Małgorzata Oberc – członkini Komitetu Opiniującego działającego przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Mimo chłodu wszystkie dzieci wzięły udział w świątecznych zajęciach, układając mikołajkowo-świąteczne puzzle i rozwiązując krzyżówkę. Najmłodsi, by dowiedzieć się czy dobrze znają Świętego Mikołaja i czy zasługują na prezenty, musieli rozwiązać o nim quiz.

Długo oczekiwany gość, który zjawił się z mnóstwem prezentów, został powitały wspólnie recytowanym wierszem „Mikołaju, to już czas”.

Dzieci, pożegnawszy Świętego Mikołaja, szczęśliwe i pełne wrażeń powróciły do swoich domów z nadzieją, że za rok znów je odwiedzi.

Paczki dla dzieci ufundował prezes zarządu Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Janusz Przetacznik, a nagrody w konkursach Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Sieć Sklepów MPM.

Organizatorem spotkania był Komitet Opiniujący przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, współorganizatorem Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która przygotowała oprawę artystyczną.

Organizatorzy i uczestnicy spotkania mikołajkowego dziękują Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, za wkład i zaangażowanie.

Anna Filip

 

 

Liczba odsłon: 966


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Adam Harowicz z Desznicy dziękuje wyborcom
22 października 2018
Szanowni Mieszkańcy Desznicy i Jaworza,  Prag nę gorąco podziękować gronu moich wyborców..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018