poniedziałek, 22 października 2018, imieniny: Filip, Halka
Artykuły
Podkarpacki konkurs „Literatura i dzieci” - Jaślanka najlepsza
09 grudnia 2017 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Natalia Żegleń, uczennica klasy IIIa Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle wygrała w swojej kategorii (recytacje uczniów z kl. 0 - III) Podkarpacki Konkurs „Literatura i Dzieci” i 14 grudnia br. wystąpi w Gali Laureatów w Rzeszowie.

 

Niezwykle utalentowana jaślanka której opiekunką jest Alicja Szulc, zdobyła uznanie jurorów recytacją fragmentu „Dzieci z Bulerbyn” Astrid Lindgren.

Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął Jakub Siręga z Zespołu Szkół w Posadzie Górnej (pow. jasielski).

Obydwoje otrzymali nominację do finału w eliminacjach rejonowych, zorganizowanych 27 listopada br. przez Jasielski Dom Kultury. Wzięło w nich udział 27 recytatorów, 4 wokalistów i 1 grupa teatralna z powiatów jasielskiego i krośnieńskiego.

W tym roku tematem przewodnim konkursu, w którym ogółem uczestniczyło 1000 uczniów z całego Podkarpacia, był „Dzień bez komputera”. Podczas eliminacji rejonowych w Jaśle komisja konkursowa: Małgorzata Hołowińska (WDK Rzeszów) oraz Ewa Grzebień i Helena Gołębiowska (obydwie JDK) oceniła recytatorów w dwóch grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych z klas 0 - III i z klas IV - VII, przyznając 4 nominacje do finału wojewódzkiego, który odbył się 5 i 6 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie oraz wyróżnienia. Oprócz wspomnianej już zwycięskiej dwójki awans otrzymali recytatorzy: Izabela Siręga (Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej) i Oliwia Bulinowska (SP Jabłonica) ze starszej grupy wiekowej. Ponadto jurorzy wyróżnili recytatorów: Wiktora Ducala (SP Harklowa), Jagodę Gugałę (NSP Rymanów Zdrój), Roksanę Jagodę (SP Jabłonica) i Nikolę Barzyk (SP Przysieki) z młodszej grupy; Julię Momot (MDK w Jaśle), Kamila Wenca (SP Jabłonica), Zuzannę Kaletę (PSP Bieździedza) i Polę Chrostowską (SP Kunowa) ze starszej grupy oraz wokalistkę Wiktorię Urbanik (SP Posada Górna).

 

JDK - st

Liczba odsłon: 838


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Maria Kurowska dziękuje
22 października 2018
Nie ma jeszcze oficjalnych wyników, ale pragnę podzielić się radością, że osiągnęłam bardzo d..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018