piątek, 14 grudnia 2018, imieniny: Alfred, Izydor
Artykuły
Szlachetna Paczka
15 listopada 2017 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 Z pewnością wielu z Was słyszało o akcji Szlachetna Paczka. 18 listopada nastąpi otwarcie Bazy. Jest to wyjątkowy dzień dla całego projektu. Na stronie szlachetnapaczka.pl zostaną wtedy opublikowane historie rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Często są to historie dramatyczne i poruszające, a ich bohaterami są ludzie, którzy mimo przeciwności walczą o lepsze jutro. Właśnie takim osobom chcemy pomagać. W tegorocznej edycji, podobnie jak w latach poprzednich, udział bierze rejon Jasło i okolice. Oznacza to, że w bazie znajdziecie też historie rodzin z naszego powiatu.

W Szlachetnej Paczce konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. A pomóc można na kilka sposobów. Na wyżej wspomnianej stronie internetowej możecie wybrać rodzinę i zafundować jej paczkę. Nie oznacza to jednak, że Darczyńcą musi być pojedyncza osoba. Bardzo często ludzie organizują się w większą grupę i wspólnie zapewniają prezenty rodzinom. Może więc dobrym pomysłem byłoby namówienie kolegów i koleżanek z pracy i sprawienie komuś super prezentu przed świętami?

Innym sposobem na wsparcie naszej inicjatywy jest bezpośrednia wpłata na konto stowarzyszenia „WIOSNA” (organizator akcji). Wszelkie dane można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Warto także odwiedzić magazyn, który w trakcie finału jest naszym „centrum działań’. To właśnie tam trafiają paczki i stamtąd wyruszają do rodzin wolontariusze. Każdy rejon takowy posiada, nasz w tym roku znajduje się przy ul. Św. Jana z Dukli 91 w Jaśle (Dom Ludowy Jasło-Żółków). Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą porozmawiać o wolontariacie, a także osoby, które po prostu chcą wesprzeć nasze działania. Magazyn będzie otwarty:

8.12.2017 w godz. 17:00-20:00

9.12.2017 w godz. 7:00-21:00

10.12.2017 w godz. 7:00-20:00.

Finał Szlachetnej Paczki przypada w tym roku na 9 i 10 grudnia. To właśnie wtedy wolontariusze odwiedzą rodziny i przekażą paczki od Darczyńców.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę szlachetnapaczka.pl oraz do lidera rejonu Jasło i okolice – Karoliny Putyło-Buś, tel. 881 630 188.

 

PS: Pomóc możecie też poprzez udostępnienie tego artykułu i polubienie naszego fanpage na Facebook-u 

 

 

 

Szlachetna Paczka Jasło

Liczba odsłon: 1001


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt- SP Dębowiec
14 grudnia 2018
W dniu 13.12.2018 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dębowcu został rozegrany Międzynaro..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018