wtorek, 23 października 2018, imieniny: Filip, Halka
Artykuły
"Czyje" jest Święto 11 Listopada w Jaśle?
10 listopada 2017 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Tradycją od wielu w Jaśle było, że burmistrz miasta i starosta jasielski wspólnie organizowali uroczystości 3 Maja oraz 11 Listopada. Na plakatach umieszczano herb miasta Jasła i herb Powiatu. Tym razem będzie inaczej, gdyż na plakacie zapraszającym mieszkańców do udziału w Narodowym Święcie Niepodległości nie ma herbu miasta Jasła, czym mocno zdziwiona jest część mieszkańców. 

Co w sprawie organizacji jasielskich obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada mówi Agata Koba - rzecznik prasowy burmistrza Miasta Jasła 

- W odpowiedzi na Pana zapytanie dot. organizacji lokalnych obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 roku i braku podpisu na plakacie oraz zaproszeniu Ryszarda Pabiana Burmistrza Miasta Jasła informuję iż, od kilkunastu lat Miasto Jasło wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Jaśle organizowało obchody świąt narodowych.

Niepisaną zasadą było to, że ciężar organizacji uroczystości 3- go Maja przejmowało na siebie Miasto Jasło, a 11 listopada - Starostwo Powiatowe, jednak zawsze na plakatach i zaproszeniach do mieszkańców pojawiały się herby obu instytucji i podpisy obu gospodarzy, czyli Starosty Jasielskiego i Burmistrza Miasta Jasła. Wspólnie organizowaliśmy także lokalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Miasto Jasło uczestniczyło w uzgodnieniach dotyczących organizacji tegorocznych obchodów 11 listopada (m.in. ustalenia dotyczące programu uroczystości, utrzymania porządku w miejscach którymi będą się przemieszczać jej uczestnicy, udziału funkcjonariuszy Straży Miejskiej w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości). Konsultowaliśmy również treść plakatu i zaproszeń, wówczas widniał na nich herb miasta, a na uroczystości oprócz Starosty Jasielskiego zapraszał również Burmistrz Jasła. Niestety, nie wiemy z jakich przyczyn Miasto Jasło zostało usunięte z ostatecznej wersji obu tych projektów.

Ze względu na powyższe bardzo proszę o komentarz w tej sprawie zwrócić się do Starosty Jasielskiego.

Zaistniała sytuacja jest dla nas dużym zaskoczeniem i stawia burmistrza Jasła w niezręcznej sytuacji, niemniej jednak władze miejskie (burmistrz oraz radni Rady Miejskiej Jasła) wezmą udział w uroczystościach i złożą kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza dla uczczenia tego ważnego dla naszego narodu święta.

Informuję również, że Rok 2018, zgodnie z uchwałą podjętą przez Sejm RP, będzie Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. To najważniejsze dla naszego narodu wydarzenie chcemy odpowiednio uczcić również w naszym mieście, dlatego Miasto powołało zespół, który przygotowuje kalendarz imprez w roku jubileuszowym. Swój udział potwierdziły organizacje, stowarzyszenia, jednostki kulturalne, placówki oświatowe i inne instytucje działające na terenie Miasta. Zaproszenie do współpracy zostało również wysłane do Starostwa Powiatowego w Jaśle.

Ryszard Pabian - burmistrz Miasta Jasła 

Inauguracja roku Jubileuszowego w Jaśle odbędzie się 5 grudnia 2017 r. w 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego - podała Agata Koba, rzecznik prasowy UM Jasła. 

Co w sprawie organizacji jasielskich obchodów Święta Niepodległości 11 Listopada podaje Adam Pawluś  - Starosta Jasielski 

Adam Pawluś - Starosta Jasielski 

Obchody Święta Niepodległości powinny być wyjątkowo radosne, bo tylko w ten sposób trzeba czcić pamięć tych, którzy wywalczyli niepodległość oraz tych, którzy potem próbowali tę niepodległość odzyskać.

plakat z 2016 roku 

W ten sposób należy traktować całe rodziny przychodzące na koncerty patriotyczne czy przemarsze ulicami miasta. Trzeba jednakże zastrzec, że są one  organizowane dla samej radości świętowania, a nie przeciwko komuś.

Czy świętowanie 11 Listopada nie powinno być poza wszelkimi podziałami i zawierać elementy życzliwości oraz wspólnoty ?

plakat z 2015 roku 

Czy nie należy wspólnie się cieszyć, tak jak czynią to Amerykanie ze swojego święta 4 lipca?

Stanisław Grzywacz 

Liczba odsłon: 2365


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Ertok  |  niedziela, 12 listopada 2017 21:55
Święto niepodległości w Jaśle jest jaslan a nie pisowskiej machiny
#2  ~sortownik  |  niedziela, 12 listopada 2017 12:29
Pisowskie dziadostwo właśnie oddało przysługę Pabianowi. Brawo tumany, oby tak dalej...
#3  ~Brawo ty  |  sobota, 11 listopada 2017 11:36
Kolejny popis małości władz powiatu we współpracy z nieznającym historii nauczycielem historii czasowo udającym posła. Żenada wstyd a wszystko dlatego że burmistrz ma jaja i wie co robili prokuratorzy PRL w przeciwieństwie do nauczycieli historii z PIS-u.
#4  ~jas  |  sobota, 11 listopada 2017 09:15
Brawo PiS tak trzymać. Miło czytać jak PiSowska władza nawet w Święto Narodowe nie odpuści by komus puścić bąka pod nosem. PiSowski starosta ostentacyjnie olewa PiSowskiego burmistrza, w Warszawie jeszcze lepiej PiSowski prezydent wbija szpilę PiSowskiemu prezesowi zapraszając Tuska a ten skwapliwie przyjmuje zaproszenie bo trudno nie skorzystać z takiej frajdy.
#5  ~Radio Jasło  |  sobota, 11 listopada 2017 09:00
Wydaje się, że to już ostatnie podrygi " dożywotniej władzy PiS w Jaśle". Wizualnie Pabian nie ma równego sobie kandydata na burmistrza, nie wspominając o merytorycznym sprawowaniu władzy, a nie codziennym zgniłym populiźmie głoszonym nie tylko przez "stworzonych do władzy". Na razie to tylko tyle. Do usłyszenia...
#6  ~Niepodlegli  |  sobota, 11 listopada 2017 07:38
Pabian z dnia na dzień staje się bezsprzecznie liderem jasielskiej społeczności.To autentyczny człowiek a nie wirtuoz absurdow którymi posługują się psychopatyczni działacze partyjniJest jedynym kandydatem na dobrego burmistrza ponadpartyjnego. W partiach kandydaci sami sie pozagryzaja. Niepodległość nie po to uzyskaliśmy żeby ja stracić przez oszolomow o ktorych bedziemy informowac coraz czesciej.
#7  ~teeraz wiem  |  piątek, 10 listopada 2017 20:08
Komentarz nie na temat
#8  ~dragoness  |  piątek, 10 listopada 2017 19:38
Koniec współpracy powiatu z miastem. Kolejna zasługa posła i senatorzyny?
#9  ~pytam  |  piątek, 10 listopada 2017 18:54
Komentarz nie na temat
#10  ~km  |  piątek, 10 listopada 2017 18:53
W ogóle mnie to nie obchodzi. A pisiory im się szybciej pozagryzają tym lepiej.
#11  ~lol  |  piątek, 10 listopada 2017 17:50
Swięto Narodowe jest wszystkich Polaków. Ani powiatu, ani miasta, ani
tym bardziej polityków.
#12  ~wiem  |  piątek, 10 listopada 2017 17:19
Burmistrzem będzie Maria Kurowska!
#13  ~czyje  |  piątek, 10 listopada 2017 17:07
Czyje - Ludzi a nie polityków
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
PIS zwyciężył do Rady Powiatu w Jaśle
22 października 2018
Rozkład sił w Radzie Powiatu w Jaśle: Prawo i Sprawiedliwość – 13 mandatów, Porozumieni..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018