czwartek, 04 czerwca 2020, imieniny: Franciszek, Karol
Artykuły
WALKA Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ NARKOTYKOWĄ NA TERENIE POWIATU JASIELSKIEGO
29 stycznia 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 

Jednym z priorytetowych zadań jasielskich policjantów jest zwalczanie przestępczości narkotykowej i zatrzymywanie osób trudniących się handlem narkotykami. W efekcie prowadzonych działań, w 2019 roku funkcjonariusze zrealizowali kilkadziesiąt spraw narkotykowych i zabezpieczyli łącznie ponad 11 kilogramów różnego rodzaju niedozwolonych substancji.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej jest jednym z głównych przedsięwzięć realizowanych w codziennej służbie, przez jasielskich policjantów. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, policjanci podejmują szereg działań, obejmujących wiele  płaszczyzn. W zwalczanie tego procederu zaangażowani są głównie specjaliści pionu kryminalnego z komórek ds. zwalczania przestępczości narkotykowej, ale także funkcjonariusze referatu patrolowo - interwencyjnego, policjanci z jednostek terenowych oraz policyjni profilaktycy.

W minionym roku na terenie powiatu jasielskiego stwierdzono 50 przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Był to wzrost w tej kategorii w stosunku do roku 2018 o dwanaście przestępstw.

Skuteczna walka z przestępczością narkotykową na terenie naszego powiatu, nie byłaby możliwa bez ścisłej współpracy z policjantami z innych jednostek, z całego Podkarpacia. W efekcie prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli ponad 11 kilogramów różnego rodzaju narkotyków, ich pochodnych oraz innych niedozwolonych substancji. Były to między innymi: amfetamina - 292 g, haszysz - 98,9 g, kokaina - 87,2 g, marihuana - 2775,5 g, krzewy konopii indyjskich - 48 szt., tabletki ecstazy - 9 282 szt., MDMA w postaci zbrylonej - 3,8 kg, LSD - 50 szt., 2CB - 255,9 g (1826 tabletek), ketamina - 181,7 g oraz GBL Butyrolakton -12 ml.    

Wielu podejrzanych odpowie za posiadanie niewielkich ilości narkotyków. Niemniej jednak w tym gronie są też tacy, którzy posiadali znaczne ilości niedozwolonych substancji oraz odpowiednie narzędzia i przedmioty służące do rozdrabniania, wyrobu czy porcjowania. Oni usłyszeli dodatkowe zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu narkotyków.

Tak też było w przypadku 24-letniego mieszkańca woj. śląskiego. To jedna z ciekawszych spraw jaką zrealizowano wiosną minionego roku. Kryminalni z jasielskiej komendy podczas realizacji sprawy, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie i handel narkotykami. Podczas zatrzymania, do którego doszło na terenie powiatu dębickiego, w samochodzie podejrzanego znaleziono znaczne ilości narkotyków oraz innych niedozwolonych substancji mogących służyć do produkcji m.in. dopalaczy czy tzw. "tabletek gwałtu". Mężczyzna trafił do aresztu. Podczas przeszukania jego mieszkania i pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków, m.in. marihuanę, MDMA, kokainę oraz tabletki ecstazy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii dotyczących posiadania i wprowadzania do obrotu substancji zakazanych. Wobec podejrzanego zastosowano także środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W grudniu 2019 roku przeciwko mężczyznie skierowano do sądu akt oskarżenia. 24-latek nadal przebywa w areszcie.  

Dzięki skutecznej pracy jasielskich policjantów znaczna ilość narkotyków nie trafiła na rynek. Biorąc pod uwagę wzrost zagrożenia przestępczością narkotykową, policjanci prowadzą działania, by sprostać oczekiwaniom lokalnej społeczności i jeszcze skuteczniej walczyć z tym przestępczym procederom.

pw

 

 

Liczba odsłon: 894


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ ROWERU
04 czerwca 2020
Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako nieza..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020