poniedziałek, 17 grudnia 2018, imieniny: Florian, Jolanta
Artykuły
Walczymy o Czarnych !!!
08 marca 2018 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

 

Walczymy o Czarnych !!!

 

Bardzo miłym gestem wykazali się dwaj byli zawodnicy wywodzący się z Jasła. Dawid Gołąbek oraz Mateusz Cholewiak wspierają Czarnych Jasło. Dawid pochodzi z Jasła a swoje pierwsze kroki z piłką stawiał na stadionie przy ul. Śniadeckich. Przeszedł przez wszystkie szczeble rozgrywkowe w grupach młodzieżowych. Za największy sukces w tym okresie zalicza zdobycie Mistrzostwa Podkarpacia w 1 lidze juniorów młodszych pod opieka trenera Piotra Samborskiego, obecnego wiceprezesa klubu. Potem Dawid przeniósł się na studia do Wrocławia, lecz piłce pozostał wierny- nie jako zawodnik, ale fizjoterapeuta. Okres spędzony w Śląsku Wrocław przez Dawida to czas wielkich sukcesów takich jak mistrzostwo Polski, srebrny i brązowy medal, Superpuchar Polski czy też pamiętne występy w europejskich pucharach. Dawid – choć pozostawał w cieniu – miał istotny udział w tych osiągnięciach.  Nigdy nie zapomniał o Jaśle i Czarnych, którzy jak sam mówi są mu bliscy sercu. Teraz także pomaga klubowi poprzez swoja obecność w ,,Klubie 100”

Mateusz to obecnie jasielski przysłowiowy rodzynek w ekstraklasie. On także piłkarską przygodę rozpoczynał na stadionie Czarnych. Przeszedł przez wszystkie grupy młodzieżowe a następnie przeniósł się do SMS Łódź. W sezonie 2011/2012 zasilił zespół Puszczy Niepołomice, gdzie grał przez 3 sezony będąc jednym z najlepszych zawodników. W sezonie 2014/2015 na zasadzie transferu definitywnego został piłkarzem Stali Mielec z którą występował w 2 lidze. Za dowód uznania klasy piłkarskiej został wybrany kapitanem co świadczy o wysokiej klasie i szacunku jakim darzyli go koledzy z zespołu. W 2018 r. został uznany Najlepszym zawodnikiem Podkarpacia w plebiscycie Piłkarska Nike. Jego talent dostrzegli działacze ekstraklasowego Śląska Wrocław, którzy w tym okienku transferowym ściągnęli go do Wrocławia. W ubiegłą sobotę w meczu ze Sandecją Nowy Sącz Mateusz zaliczył swój debiut . Trzymamy kciuki oby jego kariera przebiegała bez kontuzji a Mateusz nadal rozwijał się tak dobrze jak dotychczas. Trzymamy za Was obu kciuki  i dziękujemy za wszystko.

Czarni Jasło 

 

Liczba odsłon: 1025


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~czarny  |  czwartek, 08 marca 2018 20:47
Super inicjatywa ! Brawo Czarni JaSŁO.
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Uważaj na kieszonkowców
20 grudnia 2018
    Świą teczny sezon zakupowy w pełni. Tłok w centrach handlowych i na targowiskach, poś..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018