środa, 26 stycznia 2022, imieniny: Paulina, Polikarp
Artykuły
Wakacyjne Spotkania Artystyczne 2019 - Osiedle Mickiewicza
17 lipca 2019 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

Szósta z kolei w bieżącym roku impreza rekreacyjno-rozrywkowa z cyklu „Wakacyjne Spotkania Artystyczne dla dzieci”, odbyła się we wtorek 16 lipca na jasielskim Osiedlu Mickiewicza.

Pierwszą, 3-godzinną część spotkania zorganizowanego na skwerze przy hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poprowadziła Agencja Artystyczna Bajlandia. Animatorzy, którzy do Jasła przyjechali z Warszawy na początek wystawili „Bajkę o smoku i królu leniuchu”.

Spektakl, zagrany w interakcji z widzami, bardzo spodobał się zarówno maluchom, żywiołowo reagującym na kolejne sceny i chętnie włączającym się do proponowanych przez aktorów zabaw, jak i ich opiekunom, którzy też zostali wciągnięci do występów.

Po przedstawieniu, jego bohaterowie razem z pajacem Romkiem, poprowadzili gry, zabawy i konkursy z nagrodami, przy okazji niektórych z nich przekazując edukacyjne treści i zachęcając najmłodszych do dbałości o zdrowy styl życia.

Wśród wielu zabaw ruchowych była również podróż tak lubianym przez niemal wszystkie dzieci pociągiem, jadącym z daleka i porcja intensywnej gimnastyki przy tańczeniu „Kaczuch” i „Wyginam śmiało ciało”, a na zakończenie pierwszej części -łapanie baniek mydlanych.

Ostatnią atrakcją wtorkowego artystycznego popołudnia było malowanie farbami na przezroczystych foliach rozciągniętych pomiędzy drzewami, kredą na płytkach chodnikowych i kredkami na rozciągniętym na trawie grubym papierze. Te zajęcia poprowadziły plastyczki z JDK.

Organizatorem WSA 2019 jest Jasielski Dom Kultury. Cykl jest współfinansowany przez Miasto Jasło w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii „Postaw na Rodzinę”.

 

Liczba odsłon: 1486


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wraca nauka zdalna - do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich
26 stycznia 2022
Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych ora..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022