sobota, 08 sierpnia 2020, imieniny: Cyryl, Emil
Artykuły
W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających
27 lipca 2020 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Już prawie półmetek wakacji. Policjanci oraz zaprzyjaźnione służby i podmioty nie ustają w działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. W ramach ogólnopolskich działań pn. „Bezpieczne wakacje 2020”, funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi, aby prowadzić edukację na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W ubiegłym tygodniu odwiedzili obozowiczów w Hucie Polańskiej. Prowadzili także zajęcia w ramach programu „Trener Osiedlowy 2020”.

fot. KPP Jasło

W minioną środę, policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle, odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywającą na obozie z Hucie Polańskiej. Dla obozowiczów była to z pewnością jedna z atrakcji, ponieważ mogli uczestniczyć w niecodziennych zajęciach z wykorzystaniem alkogogli. Uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów wiele informacji z zakresu bezpieczeństwa na wakacjach. Mundurowi omówili zagadnienia dotyczące konsekwencji związanych z zażywaniem zabronionych substancji, a także przypomnieli o bezpieczeństwie nad wodą oraz o zagrożeniach związanych z siecią Internet.

fot. KPP Jasło

Wzorem lat ubiegłych, policjanci podjęli wspólne działania ze Strażą Miejską w ramach programu „Trener Osiedlowy 2020”. Jest to przedsięwzięcie, które odbywa się każdego roku na dziewięciu osiedlach w Jaśle, a jego głównym celem jest zorganizowanie dzieciom i młodzieży, aktywnej i atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

fot. KPP Jasło

Podczas spotkania, dzieci miały okazję wziąć udział w konkursach przygotowanych przez przedstawicielki Policji oraz Straży Miejskiej w Jaśle. 

fot. KPP Jasło

Takie przedsięwzięcia cieszą się dużym zainteresowaniem, a dla mundurowych jest to doskonała okazja, by poprzez zabawę zainteresować najmłodszych i przekazać im wiele przydatnych wskazówek na spokojne spędzenie wakacji.  

 

pw

 

 

Liczba odsłon: 240


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wystawa Natalii Fischer i Małgorzaty Samborskiej w MalGaleri
08 sierpnia 2020
 W MalGaleri w Jaśle, można oglądać nową wystawę młodych artystek : Natalii Fischer i Małgorzat..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020