wtorek, 29 września 2020, imieniny: Dadźbog, Franciszek
Artykuły
W Jaśle uruchomiono punkt pobrań badań na koronawirusa typu "drive thru"
11 maja 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Szpital w Jaśle  jest  jednym z czterech miejsc na Podkarpaciu, przy którym uruchomiono punkt pobrań typu „drive thru”. 

W punktach  typu "drive thru" pobierany jest materiał do badań na obecność koronawirusa. 

- Schemat postępowania  wygląda tak, że osoba, która przebywa w kwarantannie, dzień wcześniej dostanie SMS-a, że w 12. dniu powinna odbyć badanie w punkcie drive thru. W wiadomości będzie także podana strona internetowa, na której można zapoznać się z informacjami na temat tego badania.  Osoba na kwarantannie zadzwoni do punktu, do którego będzie się udawała własnym transportem tego 12. dnia i umówi się na określoną godzinę.

Gdzie będzie się mieścił punkt "drive thru" w Jaśle 

Gdzie będzie mieściła  się strefa pobrań wymazów od osób, które są na kwarantannie? Czy będzie to odbywało się w namiocie bez konieczności wysiadania pacjenta z samochodu, czy też osoby będą wchodzić do pomieszczeń jasielskiego szpitala?

W nawiązaniu do komunikatu dla świadczeniodawców w sprawie możliwości finansowania przez NFZ gotowości Punktu pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który jest dedykowany dla osób pozostających w kwarantannie na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego lub innych przepisów, wydzodząc napzrzeciw zapotrzebowaniu na te badania, Szpital Specjalistyczny w Jaśle w dniu 29.04.2020 roku, zgłosił do Podkarpackiego Oddziału NFZ gotoweość udzielania świadczeń w tym zakresie. 

Punkt Pobrań będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 11.00. Przeiwdywanym miejscem udzielania tych świadczeń będzie Punkt Konsultacyjny przy Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i WZW.

W związku z tym aktualnie przy Szpitalu nie ustawiono dodatkowego namiotu dla pobierania badań na obecność SARS-CoV-2 typu " driver thru" - poinformował nas - Dariusz Kowalski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Punkt pobrań dla osób będących w ostatnich dniach kwarantanny został dopisany do umowy ze szpitalem w Jaśle cztery dni temu (5 maja) i został już uruchomiony. Trwają ostatnie przygotowania, aby pierwsi pacjenci mogli być przyjęci na badania od przyszłego poniedziałku. Punkt zlokalizowany jest przy oddziale zakaźnym– załączam mapkę ze strony internetowej szpitala z zaznaczonym punktem - poinformował nas Rafał Śliż, Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie.

Red.

Liczba odsłon: 1513


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  boggie  |  wtorek, 12 maja 2020 07:03
Komentarz nie na temat
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
W Nowym Żmigrodzie powstał Klub radnych PIS-u- Weszli do niego wszyscy radni wójta Grzegorza Bary
28 września 2020
W  Radzie Gminy Nowy Żmigród powstał Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości.&nbs p; W skład..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020