sobota, 03 grudnia 2022, imieniny: Franciszek, Kasjan
Artykuły
VI Marszobieg w Dobrucowej
18 października 2022 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

 

W ubiegłą niedzielę 16.10.2022 w Dobrucowej odbyła się VI edycja Marszobiegu, którego głównym celem jest uczczenie pamięci ofiar obozu hitlerowskiego w Szebniach oraz popularyzacja aktywności fizycznej. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 110 osób.

Po przywitaniu wszystkich przez głównego pomysłodawcę - Jarosława Lulę Sołtysa wsi Dobrucowa, uczestnicy przeszli pod pomnik gdzie minutą ciszy uczczono poległych oraz zmarłego w poprzednim miesiącu Wójta Gminy Tarnowiec Wiktora Barańskiego – który włożył wiele pracy i starań w budowę pomnika w lesie w Dobrucowej przy którym zebrali się uczestnicy.

Kolejno delegacje przedstawicieli władz samorządowych – Wiceprzewodnicząca Radny Gminy Teresa Grzesik, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Bartłomiej Smyka oraz przedstawiciel lokalnej społeczności reprezentowanej przez Sołtysa Jarosława Lulę złożyły kwiaty.

Następnie wszyscy wyruszyli na trasę marszobiegu biegnącą w lesie w Dobrucowej na dystansie 3km i 6km. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal i upominek, oraz mógł posilić się gorącą kiełbasą, kawą i herbatą oraz ciastem przygotowanym przez Panie z KGW Dobrucowa.

Dziękujemy strażakom z OSP Tarnowiec i OSP Dobrucowa, Kołu Gospodyń Wiejskich w Dobrucowej, Masarni w Dobrucowa oraz wszystkim, którzy włączyli się w aktywną pomoc przy organizowaniu imprezy!

Do zobaczenia za rok!

UG Tarnowiec 

 

 

Liczba odsłon: 444


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Gminne ćwiczenia pożarnicze w Załężu
03 grudnia 2022
Dziś w  sobotę (3 grudnia) w Załężu odbyły się gminne ćwiczenia pożarnicze, w których br..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022