środa, 01 grudnia 2021, imieniny: Długosz, Edmund
Artykuły
VI Bieg Beskidnika w Foluszu. Starosta Adam Pawluś wie jak promować Powiat Jasielski
03 października 2021 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dziś 3 października 2021 roku  na szlaki Magurskiego Parku Narodowego wybiegli  zawodnicy VI Biegu Beskidnika. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy mieli do wyboru trasy o długości 6 km, 21 km oraz 63 km.

VI Bieg Beskidnika w Foluszu

W biegach wystartowało kilkuset osób z całej Polski. Jest to niewątpliwie promocja Powiatu Jasielskiego oraz Magurskiego Parku Narodowego.

Start zawodników na dystansie 6 km i 21 km znajdował się w Parku  Rekreacji i  Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu,  natomiast biegacze dystansu ultra wystartowali spod Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

Adam Pawluś - Starosta Jasielski - VI Bieg Beskidnika w Foluszu

Bieg odbył się  pod Honorowym  Patronatem Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia.

W biegu na dystansie 6 km zwyciężył Bartłomiej Olbrych z Binarowej. Dugie miejsce zajął Łukasz Cabaj z Rzeszowa, a trzecie Jakub Bolanowski z Rymanowa.

W biegu na dystansie 21 km zwyciężył Bartosz Ceberak z Rzeszowa. Drugie miejsce zajął Akadiusz Śliwa z  Krynicy Zdroju, a trzecie  Grzegorz Giża z Radomyśla Wielkiego.

W biegu na dystansie 63 km zwyciężył Adrian Skolczylas ze Świdnika. Drugie miejsce zajął Jakub Gryzło z Jasła , a trzecie  Bartłomiej Litwin z Wrocanki.

Partnerami  biegu było  Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS,  Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Gmina Dębowiec, Magurski Park Narodowy oraz   Nadleśnictwo Gorlice.

Partnerami i sponsorami biegu była Grupa  Nowy Styl, Petrosoft Technologie Informatyczne Sp. z o.o,  Sylveco, Vobro, Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, Fabryka Armatur Jafar  SA, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz  Dom Pomocy Społecznej w Foluszu.

Od lewej : Grażyna Leńczuk - dyrektor MDK w Jaśle oraz Norbert Kieć - dyrektor MPN . VI Bieg Beskidnika w Foluszu

Uczestnikom biegu medale wręczał dyrektor Magurskiego Parku Narodowego Norbert Kieć oraz dyrektor MDK Grażyna Leńczuk.

Marcin Bolek - wójt Gminy Dębowiec. VI Bieg Beskidnika w Foluszu

Na mecie okolicznościowe medale wręczał między innymi wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek.