poniedziałek, 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszka, Jarosław
Artykuły
V Konkurs Recytatorsko - Teatralny w Rzeszowie Recytatorka JDK najlepsza
20 marca 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Aleksandra Łach wygrała V Konkurs Recytatorsko - Teatralny „My sami”, zorganizowany 16 marca br. przez Rzeszowski Dom Kultury, filię Pobitno. Jaślanka okazała się bezkonkurencyjna w grupie recytatorów w wieku od 17 do 19 lat.

Aleksandra Łach

Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach artystycznych: recytacja i teatr jednego aktora oraz w dwóch kategoriach wiekowych: 13-16-latków i 17-19-latków. Ogółem wzięło w nim udział 15 recytatorów i 9 aktorów, których występy oceniła komisja w składzie: Jolanta Nord (aktorka Teatru Scena Propozycji, przewodnicząca), Dawid Osysko (redaktor Polskiego Radia Rzeszów), Bożena Kwasnowska-Krok (animatorka Rzeszowskiego Domu Kultury), przyznając łącznie 7 nagród i 3 wyróżnienia.

W kategorii recytatorów 17-19-letnich wygrała reprezentująca Jasielski Dom Kultury Aleksandra Łach, przed Darią Głąb z Rzeszowa. Trzeciej nagrody jurorzy nie przyznali.

Aleksandra Łach, uczennica II klasy Katolickiego LO w Krośnie, od 4 lat szlifuje swój talent recytatorski pod kierunkiem Heleny Gołębiowskiej, wicedyrektor JDK. Od tego czasu uczestniczyła w kilkunastu konkursach. - Uważam, że warto brać udział w każdym konkursie recytatorskim, ponieważ to nas rozwija i uwrażliwia - stwierdziła. W Rzeszowie zaprezentowała dwa wybrane przez siebie wiersze: „Z listu” Ewy Lipskiej i „Ciotki” Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, zdobywając uznanie jury i I nagrodę. Był to jej drugi znaczący sukces, po zdobyciu - w ubiegłym roku - pierwszego miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Słowa w Lubaczowie w Turnieju Jednego Poety poświęconym twórczości Mirki Szychowiak.

JDK - st

Liczba odsłon: 1279


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Budżet gminy Nowy Żmigród na 2019 rok przyjęty jednogłośnie
21 stycznia 2019
  Radni przyjęli budżet Gminy Nowy Żmigród na 2019 r. Dochody gminy na 2019 r. szacuje ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019