wtorek, 27 lutego 2024, imieniny: Anastazja, Gabriel
Artykuły
Uwaga konkurs! Przygotuj szkolne stanowisko, pokazy i prezentacje naukowe
15 listopada 2023 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

8 i 9 grudnia br. w Generatorze Nauki GEN odbędzie się Festiwal Nauki sciFestGEN#1. Dla wszystkich miłośników nauki i dobrej zabawy, przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji. O szczegółach dowiecie się już niebawem.

Tymczasem, wszystkich uczniów jasielskich szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z powiatu jasielskiego już dzisiaj zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie. Zadaniem jego uczestników będzie przygotowanie szkolnego stanowiska naukowego, pokazów i prezentacji naukowych. Liczymy na to, że wspólnie stworzymy niezapomniane naukowe show. Na zwycięzców konkursu czekać będą atrakcyjne nagrody.

Planując organizację Festiwalu Nauki sciFestGEN#1 doszliśmy do wniosku, że wydarzenie to nie tylko powinno być skierowane do dzieci i młodzieży, lecz również zachęcać uczniów do czynnego w nim udziału. Dlatego też postanowiliśmy zachęcić szkoły, nauczycieli oraz samych uczniów do udziału w bardzo ciekawym konkursie. Zadaniem naukowców-amatorów będzie przygotowanie szkolnego stanowiska naukowego, pokazów i prezentacji naukowych, związanych z dziedzinami nauk przyrodniczych: fizyką, chemią, biologią i nowymi technologiami.

Do zabawy z nauką zapraszamy uczniów jasielskich szkół podstawowych (klasy IV-VIII) i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jasielskiego.

Wszystkie szkoły, do których skierowany jest konkurs, już dzisiaj mają zapewniony udział w naukowym wyzwaniu. Na zgłoszenia czekamy do 20.11.2023 r.

Pobierz formularz zgłoszeniowy > FORMULARZ

Zapoznaj się z regulaminem konkursu > REGULAMIN

Prezentacja pokazów i szkolnych stanowisk naukowych odbędzie się 8 grudnia br. w Sali Audytoryjnej Generatora Nauki GEN.

Stanowiskom i pokazom naukowym bacznie przyglądać się będzie jury. Komisja konkursowa oceni je według następujących kryteriów:wartość dydaktyczna pokazu,atrakcyjność,nowatorskość,oryginalność, poziom interakcji z odwiedzającymi.

Na szkoły i reprezentujących je uczniów (członków zespołów) czekać będą atrakcyjne nagrody w postaci robotów edukacyjnych, sprzętu elektronicznego, gadżetów naukowych i zestawów upominków naukowych.

Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem tel.: 13 448 25 09.

Festiwal Nauki sciFestGEN#1 realizowany jest przez Miasto Jasło w ramach przedsięwzięcia: „Jasło – Miasto Wiedzy” z projektu „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Liczba odsłon: 533


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś daje ponad 7 mln złotych na przebudowę 42 dróg gminnych
27 lutego 2024
Wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś realizuje szereg inwestycji drogowych na terenie całej g..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024