wtorek, 27 lutego 2024, imieniny: Anastazja, Gabriel
Artykuły
Uroczyste ślubowanie kadetów klas mundurowych w Trzcinicy
14 listopada 2023 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

10 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy odbyło się ślubowanie uczniów klas mundurowych połączone z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji młodych kadetów.

Po zakończonej Mszy odbyło się wprowadzenie warty honorowej pod obelisk ku czci gen. Józefa Hallera, którego imię nosi Jednostka Strzelecka 2091 przy ZS w Trzcinicy. Następnie odbył się przegląd pododdziałów, podniesiono flagę oraz wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrała Katarzyna Koś - Dyrektor Zespołu Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy oraz pozostali zaproszeni goście.

Po przemówieniach, nastąpił wyczekiwany przez uczniów i ich rodziców moment, czyli ślubowanie klas mundurowych. Strzelcy złożyli przysięgę, w której obiecali „godnie przestrzegać i strzec zasad i wartości chrześcijańskich, szanować poglądy innych, kształtować postawy obywatelskie i patriotyczne, być wzorem ucznia Rzeczpospolitej Polskiej”. Na zakończenie odbył się pokaz musztry paradnej.

Powiat Jasielski reprezentował Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego.

Klasa o profilu mundurowym prowadzona przez Oddział Przygotowania Wojskowego przygotowuje do pracy w służbach mundurowych takich jak wojsko, policja, straż pożarna, straż graniczna oraz agencje ochrony. Absolwenci tego kierunku mogą kontynuować naukę na studiach kierunkowych związanych z bezpieczeństwem i obronnością.

Liczba odsłon: 1003


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Kto z Jasła i powiatu jasielskiego otrzymał dotacje na remont zabytków
27 lutego 2024
Rząd Donalda Tuska przeznacza środki na renowację obiektów zabytkowych. Poniżej przedstawia..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024