sobota, 30 maja 2020, imieniny: Ferdynand, Joanna
Artykuły
Uroczyste przekazanie nowego samochodu dla OSP Trzcinica
26 listopada 2019 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcinicy z powiatu jasielskiego, pozyskała w bieżącym roku nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 3/30.

Pojazd marki VOLVO z napędem 4 x 4 za kwotę 779 835 złotych, który został kupiony przy współfinansowaniu środkami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacji komendanta głównego PSP oraz wkładu Gminy Jasło.

16 listopada br. odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie pojazdu jednostce OSP. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w miejscowym kościele parafialnym, której przewodniczył krajowy kapelan strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki.

Podczas uroczystej zbiórki przed remizą OSP, przekazania samochodu dokonali: zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tadeusz Jopek oraz wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś.

W uroczystości uczestniczyli także m.in.: poseł na Sejm RP Maria Kurowska, senator RP Alicja Zając, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, komendant powiatowy PSP w Jaśle st. bryg. Marek Górniak, władze i delegacje OSP z terenu powiatu oraz gminy Jasło, a także delegacja słowackich strażaków z Bardejova.

Podczas uroczystości strażacy z OSP w Trzcinicy zostali uhonorowani odznaczeniami związkowymi, jak również wręczono odznaczenia przyznane przez Stowarzyszenie Konfraternia Mazowiecka Odznaki św. Floriana Mazovia w Polsce. Przekazano także podziękowania za pomoc finansową i realizację zakupu samochodu.

Opracowanie: mł. bryg. Sławomir Madejczyk, KP PSP w Jaśle

Zdjęcia: portal jaslo112 oraz Zbigniew Knapik

Liczba odsłon: 1960


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~......  |  wtorek, 26 listopada 2019 14:09
Już zmienił się Minister i komendanci główni też się zmienią.
#2  ~Cymes  |  wtorek, 26 listopada 2019 12:51
I rodzina "Otwieraczy" w pracy
#3  ~......  |  wtorek, 26 listopada 2019 10:27
W ostatniej chwili, już niedługo Jopka nie będzie, i będzie płacz i lament 😁
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Andrzej Stachurski organizuje pomoc dla pogorzelców z Samoklęsk
29 maja 2020
Wczoraj tuż po godzinie 16-tej w Samoklęskach ( gmina Osiek Jasielski) wybuchł pożar.  W ogniu ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020