poniedziałek, 17 grudnia 2018, imieniny: Florian, Jolanta
Artykuły
Udany „Bal Tolerancji”
16 stycznia 2018 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

 

Po raz kolejny udowodniliśmy, że o sprawach poważnych i trudnych można mówić lekko i przyjemnie, w sposób atrakcyjny dla dzieci i młodzieży. Ponad 1150 gości z 41 placówek i organizacji opiekujących się dziećmi i niepełnosprawnymi świetnie się bawiło na sobotnim „Balu Tolerancji” zorganizowanym przez Grupę Nowy Styl.

Pokazaliśmy, że odmienność nie równa się obcość, wrogość. Nasi goście przygotowywali maski, wycinali tulipany, uczyli się elementów języka chińskiego i japońskiego, budowali z klocków drapacze chmur z Dubaju. Poznali orientalne stroje, zagrali w popularną we Francji grę w boule i obejrzeli tańce z różnych stron świata.

Zaproszone placówki/organizacje aktywnie włączyły się w przygotowanie programu artystycznego. Dom Dziecka w Sanoku pokazał kulturę hinduską, Katolicka Placówka Wychowawcza „Nasz Dom” w Miejscu Piastowym zaprezentowała kulturę romską, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 z Przemyśla (szkoła mniejszości ukraińskiej w Polsce) pokazała tańce i zwyczaje ukraińskie. Młodzi parafianie z Dębowca, gdzie posługę duszpasterską prowadzą księża Saletyni opowiedzieli o Madagaskarze, kraju w którym pracują Saletyni, a dzieci z Fundacji „Wielkie Serce” zaśpiewały piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”, prezentując przy tym stroje z różnych stron świata.

Wśród pięknych prac plastycznych przygotowanych przez naszych gości pod hasłem „Bajki świata”, królował Rumcajs z Haneczką, Krecik i Smerfy. Oczywiście nie zabrakło polskich bohaterów – Bolka i Lolka oraz Reksia.

Tradycyjnie Grupa Nowy Styl przygotowała „zamówione” przez zaproszone placówki/organizacje prezenty. Dominowały prośby o gotówkę na organizację wypoczynku oraz organizację zajęć dodatkowych (sportowych, edukacyjnych, kulturalnych) dla podopiecznych.

Były też prośby o komputery i aparaty fotograficzne, które pomogą rozwijać zainteresowania wychowanków. Jeden z rodzinnych domów dziecka poprosił o maszynę do szycia.

 

Alina Szastok

 

Liczba odsłon: 2569


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~B16  |  wtorek, 16 stycznia 2018 19:41
aA o Zakładzie Aktywności Zawodowej w Jaśle cisza ...... PSONI ,ROPS w Rzeszowie, BM Jasłą i Starostwo " o niczym nie wiedza" a z niepełnosprawnych tam pracujących urządzili sobie kpiny i dalej kpią. Jest nadzieja ,że "dobro powraca!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Droższe śmieci w gminie Dębowiec - 20 złotych w Dębowcu, a 15 złotych od osoby w Krempnej
15 grudnia 2018
Radni Rady Gminy Dębowiec podjęli uchwałę w sprawie opłat za wywóz odpadów komunalnych..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018