poniedziałek, 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszka, Jarosław
Artykuły
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych na esportowym święcie
06 marca 2018 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

W piątek uczniowie technikum informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu; Intel Extreme Masters w Katowicach, czyli wielkim, międzynarodowym, esportowym święcie. Chociaż pobudka w okolicach godziny 4 rano była wielkim wyzwaniem, nikomu nie przyszło do głowy spóźnić się na podstawiony autokar. Dla fanów gier komputerowych i beneficjentów innowacji pedagogicznej „Esport i tworzenie gier komputerowych” coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Na rozemocjonowanych uczestników czekały rozgrywki w „CS:GO” i „Starcraft’a”, a pierwszy ćwierćfinał, pomiędzy FaZeClan i Cloud9 wypełnił trybuny po brzegi. Notabene, ten pierwszy zespół zdobył tytuł wicemistrza.

 

Fani mieli również okazję zakupić gadżety związane z ulubioną drużyną, albo je wygrać w licznych konkursach. Nasi uczniowie w drodze powrotnej uginali się pod ciężarem nagród. Możliwe było także zrobienie zdjęcia z graczami, bądź zdobycie autografu.

Taka impreza to również okazja do pokazania swojej inwencji twórczej i zdolności w cosplay’u, czyli upodabniania się do postaci z gier i filmów. Tym razem nasza uczennica, Katarzyna Ślusarczyk stworzyła przepiękny cosplay Lux Elementalist Light z gry League of Legends, który został doceniony przez odwiedzających targi gości i dziennikarzy.

Wyjazd okazał się niezmiernie udany i pokazał, że esport może być nie tylko rozrywką, ale i sposobem na udane i dostatnie życie, jako że całkowita pula nagród wyniosła aż 7mln złotych.

Fotorelacja na stronach https://www.zstjaslo.pl/ oraz https://pl-pl.facebook.com/zstjaslo/.

Technikum Informatyczne

ZST Jasło

 

Liczba odsłon: 1102


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Budżet gminy Nowy Żmigród na 2019 rok przyjęty jednogłośnie
21 stycznia 2019
  Radni przyjęli budżet Gminy Nowy Żmigród na 2019 r. Dochody gminy na 2019 r. szacuje ..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019