środa, 24 października 2018, imieniny: Antoni, Filip
Artykuły
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych na esportowym święcie
06 marca 2018 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

 

W piątek uczniowie technikum informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu; Intel Extreme Masters w Katowicach, czyli wielkim, międzynarodowym, esportowym święcie. Chociaż pobudka w okolicach godziny 4 rano była wielkim wyzwaniem, nikomu nie przyszło do głowy spóźnić się na podstawiony autokar. Dla fanów gier komputerowych i beneficjentów innowacji pedagogicznej „Esport i tworzenie gier komputerowych” coś takiego byłoby nie do pomyślenia. Na rozemocjonowanych uczestników czekały rozgrywki w „CS:GO” i „Starcraft’a”, a pierwszy ćwierćfinał, pomiędzy FaZeClan i Cloud9 wypełnił trybuny po brzegi. Notabene, ten pierwszy zespół zdobył tytuł wicemistrza.

 

Fani mieli również okazję zakupić gadżety związane z ulubioną drużyną, albo je wygrać w licznych konkursach. Nasi uczniowie w drodze powrotnej uginali się pod ciężarem nagród. Możliwe było także zrobienie zdjęcia z graczami, bądź zdobycie autografu.

Taka impreza to również okazja do pokazania swojej inwencji twórczej i zdolności w cosplay’u, czyli upodabniania się do postaci z gier i filmów. Tym razem nasza uczennica, Katarzyna Ślusarczyk stworzyła przepiękny cosplay Lux Elementalist Light z gry League of Legends, który został doceniony przez odwiedzających targi gości i dziennikarzy.

Wyjazd okazał się niezmiernie udany i pokazał, że esport może być nie tylko rozrywką, ale i sposobem na udane i dostatnie życie, jako że całkowita pula nagród wyniosła aż 7mln złotych.

Fotorelacja na stronach https://www.zstjaslo.pl/ oraz https://pl-pl.facebook.com/zstjaslo/.

Technikum Informatyczne

ZST Jasło

 

Liczba odsłon: 1023


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Ostrzeżenie Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle o silnym wietrze
23 października 2018
  Jasło, dnia 23.10.2018 r. MIEJSKIE CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO w Jaśle BiZK.5535.3.. .
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018