wtorek, 27 lutego 2024, imieniny: Anastazja, Gabriel
Artykuły
Uczczono siódmą rocznicę śmierci Vladimira Kozaka
14 listopada 2023 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W dniu 10.11 br. w siódmą rocznicę śmierci Vladimira Kozaka Adam Pawluś - Starosta Jasielski spotkał się na granicy Polsko – Słowackiej z przedstawicielami władz samorządowych z Preszowa, aby złożyć kwiaty przy obelisku w Ożennej, wspominając tym samym śp. Vladimira Kozaka –  byłego Dyrektora Zarządu Dróg Województwa Preszowskiego.

Powiat Jasielski we współpracy z administracją reprezentowaną przez byłego Dyrektora Vladimira Kozaka zrealizował wiele projektów takich jak przejazd przez granicę do Niznej Polianki, który miał niezwykłe znaczenie dla rozwoju Powiatu Jasielskiego i w radykalny sposób poprawił dostępność komunikacyjną miejscowości przy drodze powiatowej Nr 1869R Krosno – Toki oraz przy drogach powiatowych Nr 1854R Jasło – Dębowiec – Folusz i Nr 1874 Dębowiec – Kopaniny.

 „Szkoda, że dzisiaj spotykamy się w warunkach, w których na granicy musi być barykada, która może dzieli fizycznie Nasze kraje, ale nie dzieli Naszych wzajemnych relacji i mam nadzieję, że nadal będziemy budować wspólną przyszłość i działać dla dobra społeczności polskiej i słowackiej”.

Gospodarz Powiatu przypomniał i podkreślił, że profesjonalizm i ogromne zaangażowanie śp. Dyrektora Vladimira Kozaka sprawiły, że wspólne projekty zawsze uzyskiwały wysoką punktację i mogły być realizowane.

Przedstawiciel delegacji Słowackiej również podziękował Adamowi Pawlusiowi za owocną współpracę podczas realizacji wspólnych zadań oraz wyraził chęci na jej kontynuację.

Zarówno delegacja ze strony polskiej reprezentowana przez Gospodarza Powiatu – Adama Pawlusia, Jana Muzykę – Etatowego Członka Zarządu Powiatu Jasielskiego, Grażynę Leńczuk – Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle oraz Grzegorza Barę - Wójta Gminy Nowy Żmigród jak i reprezentanci delegacji słowackiej, złożyli kwiaty i znicze na płycie upamiętniającej w/w śp. Dyrektora Zarządu Dróg Województwa Preszowskiego.

W wydarzeniu wzięli udział goście zarówno ze strony polskiej jak i słowackiej.

 

Liczba odsłon: 1369


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~MSH  |  piątek, 17 listopada 2023 12:49
Barykady i kontrole graniczne już nie długo znikną !
#2  ~wm  |  wtorek, 14 listopada 2023 15:05
Kogo ma zatrzymać ta barykada ?
#3  ~2q  |  wtorek, 14 listopada 2023 08:50
Czy to nie podchodzi pod lekką paranoje. I jeszcze pani z MDK w celi zrobienia sztucznego tłumu?
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś daje ponad 7 mln złotych na przebudowę 42 dróg gminnych
27 lutego 2024
Wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś realizuje szereg inwestycji drogowych na terenie całej g..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2024