środa, 08 lipca 2020, imieniny: Adrian, Elżbieta
Artykuły
Trzcinicę koło Jasła odwiedził kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda
30 czerwca 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dzisiaj po godzinie 18 Prezydent Andrzej Duda przyjechał do miejscowości Trzcinica, która w ubiegłą sobotę znacząco ucierpiała podczas intensywnej nawałnicy.

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Na miejscu czekali już na Pana prezydenta Pani poseł Maria Kurowska, marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starostwa Jasielski Adam Pawluś, burmistrz Miasta Jasła Ryszad Pabian, wójt gminy Jasło Wojciech Piękoś oraz wójtowie okolicznych gmin.Prezydent RP Andrzej Duda w TrzcinicyPrezydent RP Andrzej Duda w TrzcinicyPrezydent RP Andrzej Duda w TrzcinicyPrezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w TrzcinicyWspólnie spotkali się oni z poszkodowanymi mieszkańcami którzy podzielili się  swoimi tragicznymi przeżyciami oraz pokazali jak wielkie ponieśli oni straty materialne.

Prezydent RP Andrzej Duda w TrzcinicyPrezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Pan prezydent na własne oczy mógł się przekonać jak wielka tragedia spadła niespodziewanie i nagle na okoliczną społeczność. Był on osobiście w kilku zalanych domach gdzie rozmawiał z domownikami którzy niestrudzenie od kilku dni starają się uporządkować zalane domy. Zobaczył on najbardziej poszkodowana cześć wsi Trzcinica.

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Ostatni etap wizyty Pana prezydenta Andrzeja Dudy zakończył się na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej gdzie czekali na niego mieszkańcy.

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

- Przede wszystkim dziękuję tym, którzy pomagali i pomagają tutaj w Trzcinicy, strażakom, nie tylko stąd, lecz z całego powiatu. Dziękuję ogromnie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy ofiarnie pomagają poszkodowanym (…) Ponad dwieście na osiemset domów zostało zalanych. W wielu przypadkach tak, że cały parter aż po sufit znalazł się pod wodą. Nie wspominając o zniszczonych budynkach gospodarczych i samochodach. Sytuacja jest straszna. Trzeba będzie uruchamiać większą pomoc niż standardowo przewidziana na wypadek powodzi.

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Rozmawiał on ze służbami wspierającymi poszkodowanych tj. z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i strażakami. Pan prezydent odjechała po godzinie 20.

Prezydent RP Andrzej Duda w Trzcinicy

Red.

 

Liczba odsłon: 2465


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~[plak  |  środa, 01 lipca 2020 21:33
Powinien pojechać na policję i zainteresować się patologią panującą w tej jednostce,pikany uciekł z miejsca w Zmigrodzie a drugi z tradycjami rodzinnymi w policji który chciał praejechać strażaka.Zwolnić z policji ich oraz tych co ich kryją.Sprawa dla TVN.
#2  ~bubu  |  środa, 01 lipca 2020 20:34
czytając komentarze to już sam nie wiem ? To dobrze, że Prezydent RP przyjechał odwiedzić wioskę dotkniętą żywiołem - kataklizmem , czy może źle zrobił ? ?
#3  ~bajoro  |  środa, 01 lipca 2020 14:51
Przyjechał sprawdzić swoje pomysły na oczka wodne?
#4  ~obserwator jasielszczyzny  |  środa, 01 lipca 2020 11:09
Czyliż - zdaniem oponentów, Prezydent Duda winien w obliczu powodzi zachować się tak Prezydent Warszawy i udając, że
"nic się nie stało" robić kampanię jak najdalej od terenów zatopionych?
Czyliż wówczas wykazał by "prawdziwą pro-państwowość"?!
Powodzianom wstyd za "jasielszczyznę" bijącą z tego forum.
#5  ~marecki  |  środa, 01 lipca 2020 08:28
Idąc na II-turę wyborów pamiętajmy także i o działaniach wdrożonych na rzecz osób niepełnosprawnych w ostatnich 5-latach, w tym m.in.:
a) skokowy wzrost rent socjalnych i zwykłych oraz ich kwotową waloryzację,
b) obligatoryjną ulgę samochodową dla wszystkich ON, w wysokości 2280 zł/rok,
c) 13-dodatkowe świadczenie rentowe,
d) program Dostępność+ wspierający m.in. dostosowania architektoniczne i cyfrowe, które ułatwiają życie osobom mającym trudności w poruszaniu i przemieszczaniu,
e) usługi asystenta ON, który będzie wspierać w różnych okolicznościach i potrzebach, usługi opieki wytchnieniowej, usługi opiekuńcze i centra opiekuńczo-socjalne,
f) pierwszeństwo w dostępie do służby zdrowia, szybki dostęp do lekarzy specjalistów bez skierowania, nielimitowanej rehabilitacji i zaopatrzenia ortopedycznego,
g) 500 zł dodatek dla osób całkowicie niezdolnych do samodzielnego życia i 500+ na dzieci oraz wielu innych przydatnych środowisku osób niepełnosprawnych.
I nie pozwólmy, by je „wypalono gorącym żelazem” tylko dlatego, że wprowadził to PiS, a zatwierdził Prezydent Andrzej Duda.
#6  ~jaślanin  |  środa, 01 lipca 2020 08:26
Tytuł artykułu wyjaśnia wszystko. Kandydat na prezydenta robi sobie kampanię na ludzkiej tragedii. Korzysta z kolumny samochodów, ochroniarzy za publiczne pieniądze w ramach kampanii. Gdyby to był Prezydent a nie kandydat na prezydenta to wizyta miałaby inny wydźwięk. Redaktor samym tytułem wyjaśnił, że na nieszczęściu ludzkim można zbijać potencjał polityczny. Partia, którą ten kandydat reprezentuje już tak ma. To jest lepszy sport a ciemnota się cieszy z odwiedzin na jej koszt.
#7  ~Taka prawda  |  środa, 01 lipca 2020 07:57
Teraz odwiedza, ale jak Pis zabrał miliardy na utrzymanie wałów i inwestycje w infrastrukturę przeciwpowodziową to siedział cicho. Wstyd!
#8  ~Lks  |  środa, 01 lipca 2020 07:48
Bogusław Kręcisz popiera Andrzeja Dudę?
#9  ~Gosia  |  środa, 01 lipca 2020 07:43
Niech żyje Polska! I nasz prezydent Andrzej Duda!
Precz z komuną i dewjacią tęczową!
#10  ~R  |  środa, 01 lipca 2020 06:51
Większość to etatowcy jasielskim urzędów. To wyborczy cyrk jest, a ludzie zostaną sami. PiS to zakłada dla Polski
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Będzie realizowana przebudowa Oddziału Pediatrii i Alergologii w Jasielskim Szpitalu
07 lipca 2020
Szpital Specjalistyczny w Jaśle zwrócił się z prośbą do Zarządu Powiatu o utworzenie nowego z..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020