środa, 26 stycznia 2022, imieniny: Paulina, Polikarp
Artykuły
Trudne wybory czyli żywieniowy stres przy kasie
28 stycznia 2020 | Dział: Rozrywka | Region: Miasto Jasło

24 stycznia 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z Kamilą Panek, dietetyczką z gabinetu Dietetycznego Bonne Santé w Jaśle, rozmawialiśmy o tym co jeść i co kupować, by być świadomym konsumentem.

Na zdrowie wpływa styl naszego życia. Prawidłowe żywienie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach – powiedziała na wstępie K. Panek.

Nieprawidłowe odżywianie zwiększa ryzyko występowania wielu chorób. Odpowiednia dieta może zdecydowanie poprawić efektywność naszego życia i zredukować, a nawet zniwelować prawdopodobieństwo ich pojawienia się. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o najczęściej popełnianych błędach w trakcie robienia zakupów takich jak: brak wcześniej przygotowanej i przemyślanej listy, dobieranie produktów przy kasie, uleganie promocjom i emocjom towarzyszącym przy oglądaniu kolorowych opakowań. A jakich podstawowych zasad należy przestrzegać dokonując zakupów? 

Przede wszystkim nie kupować na zapas, wybierać świeże produkty, czytać dokładnie etykiety. 

Dietetyczka wyjaśniła także, co oznaczają informacje na opakowaniach: „należy spożyć przed…” i „należy spożyć do…”, czym jest produkt ekologiczny i jakie są jego oznaczenia, czym się należy kierować kupując żywność oraz czy rzeczywiście artykuły light i fit są takie zdrowe, jak przekonują producenci i reklamodawcy.

Spotkanie było niezwykle cenną lekcją o żywieniu, bo nigdy dość wiedzy o tym, co stanowi podstawę naszego życia.

Anna Filip

 

Liczba odsłon: 1460


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Wraca nauka zdalna - do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół średnich
26 stycznia 2022
Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych ora..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022