niedziela, 07 czerwca 2020, imieniny: Antoni, Jarosław
Artykuły
Tomasz Poręba o walce z dopingiem i organziacji Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023
11 lutego 2020 | Dział: Sport | Region: Miasto Jasło

Tomasz Poręba spotkał się dziś z Komisarz Marią Gabriel. Głównymi tematami była walka z dopingiem i organizacja Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023

 

 

Podczas spotkania Tomasza Poręby z komisarz Gabriel, odpowiadającą w Komisji Europejskiej za badania, kulturę i rozwój sportu, w pierwszej kolejności poruszono temat walki z dopingiem w Unii Europejskiej. Komisarz Gabriel  i Europoseł Poręba byli zgodni, że walka z dopingiem to cel, który powinien być wspólny dla Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, ale też dla państw członkowskich. Ważne aby z jednej strony zwiększyć środki na walkę z dopingiem w sporcie, a z drugiej  podnieść poziom edukacji w tym temacie. 

 

Drugim ważnym tematem, który Tomasz Poręba poruszył w trakcie spotkania była organizacja Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Europoseł Tomasz Poręba, który mocno zabiegał o Igrzyska i z ramienia PKOL odpowiada za ich organizację, zwrócił się z prośbą do komisarz Gabriel o możliwość wspólnego zbadania ewentualnych obszarów współpracy pomiędzy Komisją Europejską, a organizatorami tego ważnego wydarzenia.  

 

"Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego spotkania z Komisarz Marią Gabriel. Udało się poruszyć dwie istotne dla sportu kwestie i liczę, że spotkanie to będzie początkiem owocnej współpracy z Komisją Europejską w przyszłości"dodał Tomasz Poręba.

 

Biuro Prasowe

GEKiR

 

 

 

 

Liczba odsłon: 1264


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
DZISIAJ ŚWIATOWY DZIEŃ ROWERU
04 czerwca 2020
Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako nieza..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020