poniedziałek, 09 grudnia 2019, imieniny: Joachim, Leokadia
Artykuły
"Ten Rząd i Sejm nie leni się, ale z całą determinacją i wysiłkiem pracuje. Również w samolocie" - napisała Maria Kurowska
09 sierpnia 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego - była burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska, na facebooku zamieściła post, który poniżej publikujemy. 

Maria Kurowska - Etatowy Członek Zarządu  Województwa Podkarpackiego

"Ten Rząd i Sejm nie leni się, ale z całą determinacją i wysiłkiem pracuje. Również w samolocie" - napisała Maria Kurowska, była burmistrz Miasta Jasła.  

TREŚĆ WPISU

 · "Tonący brzytwy się chwyta" - to znane polskie przysłowie przyszło mi na myśl, gdy dziś zobaczyłam kolejny artykuł o Marszałku Marku Kuchcińskim.

Moim zdaniem, tonąca opozycja nie mając programu i żadnej propozycji dla Polaków na 2 miesiące przed wyborami, próbuje odwrócić od siebie uwagę i zrobić aferę z tego co zasługuje na pochwałę.

Bo co jest złego w tym, że na pokładzie z Marszałkiem podróżuje poseł Rzońca, Piotrowicz, żona, dziecko, czy ktokolwiek inny? Co jest w tym złego? Przecież posłowie mają i tak darmowe przeloty więc jaką jest różnica czy to samolot rejsowy czy rządowy? A korzyść dodatkowa to możliwość omówienia wspólnie z Marszałkiem bieżących spraw, bo ten Rząd i Sejm nie leni się, ale z całą determinacją i wysiłkiem pracuje. Również w samolocie.

Dobrze, że Marszałek nie jest nadętym bufonem, ale normalnym człowiekiem, który wychodzi do ludzi i z nimi rozmawia, konsultuje itd. A jeśli żona czy dziecko jedzie w tym samym kierunku, to powinna być prawnie uregulowana możliwość wspólnego podróżowania, aby mógł choć trochę być z rodziną i nie utracić z nią więzi. Przecież Marszałek to druga najważniejsza osoba w Państwie! I wszystkim nam powinno zależeć aby miała jak najlepsze warunki do funkcjonowania! Nie dajmy się zwariować!

Opozycjo opamietaj się! Nie przynoś wstydu Krajowi! Miej honor!

Czy hasło z ojczyźnianych sztandarów " Bóg Honor Ojczyzna" nie jest już Twoim? Przecież wszyscy jesteśmy POLAKAMI!!!

I zważ na to jak kończy się chwycenie się brzytwy.....

Uważam opozycję za istotny i potrzebny element naszego życia politycznego, miałam i mam szacunek do ludzi z opozycji i uważnie wsłuchuję się w ich zdanie, ale od pewnego czasu widzę, że zachowanie niektórych poniża Polskę - kraj okupiony cierpieniem i życiem milionów męczenników za wolność.

Dlatego zabieram głos, chociaż jestem na urlopie...bo jak tu milczeć?

Udostępniam też wypowiedź mojego kolegi wicemarszałka Piotra Pilcha, z którą się w pełni utożsamiam.

Maria Kurowska

 

Liczba odsłon: 5585


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~Zibi  |  poniedziałek, 12 sierpnia 2019 13:03
Bardzo proszę Pana Stanisława o opublikowanie rocznych kosztów utrzymania samochodu i kierowcy, który wozi i odwozi Panią Marię do pracy i z pracy i gdziekolwiek indziej. Przecież jest to informacja publiczna, którą można pozyskać i opublikować bez trudu. Przy okazji zapytam, może ktoś z czytelników tego portalu jest również za publiczne pieniądze zawożony i odwożony do pracy i z powrotem???
#2  ~Robert  |  poniedziałek, 12 sierpnia 2019 11:06
Gdzie w takich postawach i wpowiedziach jest "Bóg ,Honor,Ojczyzna. Nie
#3  ~uo  |  niedziela, 11 sierpnia 2019 00:44
nie wierzę że ona mogła tak powiedzieć...ona się nie słyszy chyba...
#4  ~dragoness  |  sobota, 10 sierpnia 2019 19:24
Czy można zrobić z siebie większą idiotkę? Okazuje się, że można.
#5  ~Obserwator  |  sobota, 10 sierpnia 2019 19:11
PiS aż się gotuje na sam dźwięk słowa KONFEDERACJA.
#6  ~Obserwator  |  sobota, 10 sierpnia 2019 19:08
GŁOSUJEMY NA KONFEDERACJE !!!!!!
#7  ~Obserwator  |  sobota, 10 sierpnia 2019 19:07
Ludzie, głosujcie na Konfederację. Czas na gruntowne ZMIANY. POPiS WON!!!!!!!! Ci co chcą głosować za PiS dla 500+, puknijcie się w głowy. Myślicie , że skąd niby są te pieniądze na PiSowskie rozdawnictwo? Zacznijcie ludzie myśleć o przyszłosci swojej i swoich dzieci a nie tylko o tym czy będzie wystarczająco dużo browara na wieczornego grilla. PiS nas sprzedaje Żydom. Obudźcie się.
#8  ~Jasrz  |  sobota, 10 sierpnia 2019 13:29
A może by tak Pani Mario już nie wracać lepiej z tego urlopu?
Straty nie będzie, a może i Jasło i Podkarpacie wręcz na tym zyska, acz nie w PiS, bo ile ponad 75% można takie rzeczy wypisując i takie rzeczy robiąc jeszcze zyskać? Mówią i słowa i czyny, a może najbardziej krzyczą brak czynów. Brak słów to zgadzam się czasem złoto, a tego nam obecnie bardzo brak.
#9  ~jaślanka  |  sobota, 10 sierpnia 2019 12:42
Nikt nikogo nie zmusza do bycia politykiem w stolicy!!!! Widać jednak kasa jest ważniejsza niż WIĘZI z rodziną!
#10  ~apel  |  sobota, 10 sierpnia 2019 10:33
Szanowni wyborcy! Zdejmijcie klapki z oczu i pozwólcie tej pani pojść na zasłużoną emeryturę.
#11  ~sędzia  |  sobota, 10 sierpnia 2019 10:10
W samolocie to Duda się nawet uczy, tylko nie bardzo wiem czego, bo na naukowca nie wygląda.
#12  ~Ernest  |  piątek, 09 sierpnia 2019 23:44
Niech lepiej pani nie kompromituje więcej,już i tak skompromitowanych posłów,Kuchciński Piotrowicz,a i poseł Rzońca też dołożył swoje trzy grosze,jeden z ampółkami lata w kieszeni,gdzie hoży na nowotwory,nie mają ani jednej ampółki,a jemu aż 50siąt się znalazło,to chyba za ten kabaret,jaki nam zafundował,a poseł Rzońca,to jakiś wybitny?
#13  ~Józef  |  sobota, 10 sierpnia 2019 00:37
"Bo co jest złego w tym, że na pokładzie z Marszałkiem podróżuje poseł Rzońca, Piotrowicz, żona, dziecko, czy ktokolwiek inny? Co jest w tym złego?" - bardzo sprytnie Pani Mario, niby nic w tym złego, ale przy okazji dowalić Bogusiowi i poinformować, że też latał. Aktywni muszą korzystać z nowoczesnych i efektywnych form transportu.
#14  ~bnv  |  sobota, 10 sierpnia 2019 00:09
Są sytuacje że lepiej milczeć i wydać się głupim niż odezwawszy się rozwiać wszelkie wątpliwości ...niestety ta pozycja była nie do obronienia ..Wiem także że opozycja z racji swoich wcześniejszych wałków też raczej powinna milczeć bo wygląda to tak jakby złodziej krzyczał "łapać złodzieja "!!! W Polsce trzeba by zastosować słowa Chrystusa .."Kto jest BEZ WINY niech pierwszy rzuci kamieniem"..
#15  ~ja  |  piątek, 09 sierpnia 2019 20:48
Ludzie widzicie teraz na kogo GLOSOWALISCIE?????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#16  ~1971  |  piątek, 09 sierpnia 2019 20:46
co ta pani bierze, ze takie brednie glosi?? chyba czas na zmiane dilera choc moze i czas na odciecie tej pani od stołka i powrot na ziemie
#17  ~xxd  |  piątek, 09 sierpnia 2019 19:16
Komentarz nie na temat
#18  ~Szok  |  piątek, 09 sierpnia 2019 15:29
To jest żenujący wpis. Tego się nawet nie da komentować. Pycha kroczy przed upadkiem
#19  ~Sieka  |  piątek, 09 sierpnia 2019 14:34
Milcz waść wstydu oszczędź.PiS tonie
#20  ~obywatel  |  piątek, 09 sierpnia 2019 13:10
ALE SIĘ PANI PIER...LI,WSTYD ŻE PANI REPREZENTUJE ZIEMIE JASIELSKĄ ALE "WEJDZIE KRUK MIĘDZY WRONY BĘDZIE KRAKAŁ JAK I ONE "SZKODA SŁÓW DNO I 2.5 M MUŁU
#21  ~PIS  |  piątek, 09 sierpnia 2019 12:46
Pani Mario,
Pani opinia jest z pozoru racjonalna.
Niestety nawet poseł Rzońca - swój chłopak z Zarzecza nie jest na tyle wiarygodny dla służb SOP (BOR) aby nie musieli po przelocie kontrolować dokładnie całego samolotu.
Stawianie do takich zwykłych przelotów całej infrastruktury w pogotowiu też kosztuje nas niemałe pieniądze. Dlaczego Pani zdaniem ochrona jedzie dsamochodami a nie leci tym samym samolotem?
Niech Pani pomyśli a nie broni PISu (tonący brzytwy się chwyta?)

Tusk też latał - to prawda i wszyscy rządzący nadużywaja władzy - ale to PIS obiecywał, że będzie inaczej - skromnie, praworządnie itd. itp.
A tutaj kłamstwo, obłuda - i to boli.
Dlatego już nie zagłosuje na PIS.
#22  ~Ben1971  |  piątek, 09 sierpnia 2019 12:18
Dziękujemy Pani Mario za ten komentarz. Dzięki niemu pewnie nikt inteligentny na Panią już nie zagłosuje.Chwała.
#23  ~obywatel  |  piątek, 09 sierpnia 2019 11:48
" Bóg Honor Ojczyzna" -gdzie Kancelaria sejmu wypuszczając kłamstwa na temat lotów marszałka miała to hasło?
#24  ~qq  |  piątek, 09 sierpnia 2019 11:37
Milcz Waść wstydu oszczędź...... ŻENADA jakich mamy ludzi u władzy.
#25  ~MK fan  |  piątek, 09 sierpnia 2019 11:17
Czy ktokolwiek spodziewał się innej wypowiedzi po kimś, kto za pieniądze podatników jeździł służbowym samochodem na pielgrzymki i w dodatku nie widział w tym niczego niestosownego?
#26  ~leszek2310  |  piątek, 09 sierpnia 2019 11:07
Wszyscy jesteśmy Polakami niech sie pani nie osmiesza. Startuje pani pewnie do sejmu z młodym Zającem. Tak?
#27  ~bubu  |  piątek, 09 sierpnia 2019 10:58
W jej sytuacji, milczenie jest złotem ! ! ! Jestem bardzo ciekawy jako obywatel i podatnik w jaki sposób ona sprawuje swój urząd ? Panie redaktorze, proszę przy okazji ją zapytać lub Marszałka Ortyla, czy prawdą jest, że codziennie limuzyna odbiera ją spod domu i z powrotem do niego odwozi ? ? trasa Jasło Rzeszów.
Czy zwykłemu członkowi zarządu województwa województwa podkarpackiego przysługuje limuzyna z kierowcą na wielokilometrowe dojazdy do i z pracy ? Miejmy nadzieję, że moje pytania zrodziły się z pomówień i plotek. Panie redaktorze - transparentność życia publicznego to fundament polityki
#28  ~bubu  |  piątek, 09 sierpnia 2019 10:58
W jej sytuacji, milczenie jest złotem ! ! ! Jestem bardzo ciekawy jako obywatel i podatnik w jaki sposób ona sprawuje swój urząd ? Panie redaktorze, proszę przy okazji ją zapytać lub Marszałka Ortyla, czy prawdą jest, że codziennie limuzyna odbiera ją spod domu i z powrotem do niego odwozi ? ? trasa Jasło Rzeszów.
Czy zwykłemu członkowi zarządu województwa województwa podkarpackiego przysługuje limuzyna z kierowcą na wielokilometrowe dojazdy do i z pracy ? Miejmy nadzieję, że moje pytania zrodziły się z pomówień i plotek. Panie redaktorze - transparentność życia publicznego to fundament polityki
#29  ~jaślanin  |  piątek, 09 sierpnia 2019 10:55
Pani Mario, skoro wszystko było tak jak powinno, to dlaczego Kancelaria Sejmu kłamała od początku w sprawie lotów Pana Kuchcińskiego? Dlaczego podał się do dymisji? Czy nie uważa Pani, że Pani wypowiedzi oraz wypowiedzi Pana Rzońcy przynoszą wstyd naszemu miastu? Czy HONOR polega na okłamywaniu i ratowaniu tyłka dopiero w ostateczności? Kto tu powinien się opamiętać zostawiam do interpretacji tych, którzy potrafią logicznie myśleć i postępować tak, aby nie musieli kłamstwem udowadniać niewinności.
#30  ~żenada  |  piątek, 09 sierpnia 2019 10:42
Już pomijając meritum tej wypowiedzi, ale ten styl napuszony, tromtadracki, te duże litery tam gdzie trzeba czy nie trzeba żeby dodać patosu. Zamiast podniosłości jest śmieszność. Warto tez droga Pani zauważyć, że pisanie o chwytaniu się brzytwy nie znajduje tu zastosowania, bo to przecież nie tylko opozycja ale również tzw. zwykli Polacy oburzyli się na postępowanie Kuchcińskiego. Tak na marginesie to nieznośna jest maniera u różnych działaczy partyjnych, gdy piszą, jak Pani, że ten czy tamten jest"normalnym człowiekiem, który wychodzi do ludzi i z nimi rozmawia". A co, ma być w rydwanie noszony? Ma nie rozmawiać z ludźmi? To jakaś łaska dla narodu, że ten czy inny suto przez nas opłacany gość, z nami porozmawia? O dzięki ci królu złoty, żeś do nas przemówił.
#31  ~pani Kurowska  |  piątek, 09 sierpnia 2019 10:13
jest już w mocno zaawansowanym wieku emerytalnym. Nie lepiej zająć się już wnuczętami?
#32  ~i koniec  |  piątek, 09 sierpnia 2019 10:06
...z tym marszałkiem.Jest tylko posłem. Miejmy nadzieję, że następca będzie bardziej elokwentny i doskonale poradzi sobie z wystąpieniami z głowy a nie kartki. To było żenujące.
#33  ~Jan  |  piątek, 09 sierpnia 2019 08:40
Pokazała obecna władza jak można wygodnie żyć.
#34  ~CDN  |  piątek, 09 sierpnia 2019 08:35
Gdzie są granice śmieszności, których politykowi przekraczać już nie wypada ?
#35  ~ccc  |  piątek, 09 sierpnia 2019 08:20
Komentarz nie na temat
#36  ~jaślak  |  piątek, 09 sierpnia 2019 08:17
hurrrrraaaa? To od dzisiaj wsiadam do autobusu do Krosna bez biletu, bo przecież on i tak tam jedzie. Droga Pani, to chyba w sumie nie o przeloty Kuchcińskiego chodzi ale o nierzetelność jego i pisu tłumaczenie, o kłamliwe wyjaśnienia, niepamięci i temu podobne hece. Nie bronię opozycji bo ma wiele za uszami, ale wy niczym nie różnicie się od poprzedników, nawet tych z PRL-u. Noo, może tym że więcej żerujecie na religijności Polaków.
#37  ~Elwira  |  piątek, 09 sierpnia 2019 08:11
Chyba to Pani Marii i tak nie pomoże i nie będzie na liście do Sejmu
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
WPADŁ BO JECHAŁ BEZ ZAPIĘTYCH PASÓW
09 grudnia 2019
Jasielscy policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę osobowego peugeota. Mężczyzna prowa..