niedziela, 21 października 2018, imieniny: Bernard, Celina
Artykuły
Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie obchodziła 210-lecie istnienia
04 czerwca 2018 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

We wtorek 29 maja Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Findysza – Męczennika w Nowym Żmigrodzie obchodziła jubileusz 210-lecia istnienia. 

Fot. Anna Kostrząb UG

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem ze szkoły do miejscowego kościoła, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji uczniów, pracowników i absolwentów. Po niej goście udali się do Hali Sportowej, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości, po drodze zatrzymując się przy szkole, w korytarzu której odsłoniono i poświęcono jubileuszową tablicę.

Fot. Anna Kostrząb UG

W obchodach udział wzięli zaproszeni goście: abp Edward Nowak, bp Jan Wątroba, ks. Stanisław Szajna, ks. Rafał Majerski, zaprzyjaźnieni księża oraz księża absolwenci, Senator Alicja Zając, Poseł Bogdan Rzońca, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Rektor PSW w Jaśle Stanisław Polański, Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego Marian Stój, władze gminy na czele z Wójtem Gminy Nowy Żmigród Grzegorzem Barą oraz władze Powiatu Jasielskiego, przedstawiciele organizacji i instytucji współpracujących ze szkołą, straży, policji, przyjaciele szkoły, emerytowani i byli nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych działających na terenie naszej gminy, rodzice, nauczyciele i pracownicy, a przede wszystkim absolwenci oraz uczniowie.

Fot. Anna Kostrząb UG

W trakcie uroczystości głos zabrali Dyrektor Szkoły Alicja Witkowska oraz Wójt Gminy Grzegorz Bara, który w imieniu zaproszonych pracowników samorządu gminy wręczył na ręce Pani Dyrektor ikonę z bł. ks. Władysławem Findyszem namalowaną przez miejscową artystkę i absolwentkę szkoły Dominikę Jędrzejczyk-Wielgosz. Również radni przekazali pamiątkową fotografię, którą z okazji jubileuszu wykonał przed budynkiem szkoły radny Mateusz Smyka.

Fot. Anna Kostrząb UG

Jubileusz był także okazją do zaproszenia z historią placówki, którą w formie prezentacji przedstawił Wicedyrektor Andrzej Merchwa.

Fot. Anna Kostrząb UG

Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie szkoły.

Fot. Anna Kostrząb UG

UG N.Żmigród

Liczba odsłon: 716


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
KONKURS PLASTYCZNY „BEZPIECZNE WAKACJE 2018” ROZSTRZYGNIĘTY
20 października 2018
  Komisja wybrała najlepsze prace nadesłane na konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018