piątek, 04 grudnia 2020, imieniny: Barbara, Chrystian
Artykuły
ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – BĄDŹ WIDOCZNY” AKCJA W POWIECIE JASIELSKIM
26 września 2020 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

W czwartek na drogach powiatu jasielskiego policjanci rozpoczęli działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. W ramach 4 edycji akcji informacyjno – edukacyjnej „Świeć przykładem – bądź widoczny”, mundurowi rozdawali odblaski i zachęcali do ich stosowania. Zwracali także uwagę na zachowanie pieszych na drogach w porze wieczorowo - nocnej.

Jesień to czas, kiedy rośnie liczba niebezpiecznych sytuacji na drogach z udziałem pieszych. Niewątpliwie przyczynia się do tego niesprzyjająca aura, zmniejszona przejrzystość powietrza oraz wcześnie zapadający zmrok. Piesi, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się ofiarami wypadków. Dlatego policjanci z jasielskiej drogówki w trosce o ich bezpieczeństwo, włączyli się w działania informacyjno - edukacyjne pn. „Świeć Przykładem – bądź widoczny”. 

Podczas działań funkcjonariusze z jasielskiej drogówki zwracali uwagę na zachowania pieszych na drodze. Rozdając odblaski zachęcali wszystkich do ich stosowania. Uświadamiali także niechronionych uczestników ruchu drogowego jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej. 

Pamiętajmy, że korzystanie z  elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a  szczególnie pieszych, powinno być świadome. Samo posiadanie elementów odblaskowych nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Należy je nosić w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone, a piesi są słabo widoczni dla kierujących pojazdami.

pw

Liczba odsłon: 556


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~CoToDa  |  niedziela, 27 września 2020 09:14
Bardzo dobra robota Pana K-nta Bartlomieja - Wielgi Szacun !!!
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Posłanka Maria Kurowska z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry pomaga mieszkańcom Podkarpacia
04 grudnia 2020
Dzięki zaangażowaniu posłanki Marii Kurowskiej z Jasła, na terenie byłego województwa krośnie..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2020