poniedziałek, 22 października 2018, imieniny: Filip, Halka
Artykuły
Stypendium Artystyczne Burmistrza Miasta Jasła - wnioski do 31 stycznia 2018
18 grudnia 2017 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

Do końca stycznia 2018 roku w Urzędzie Miasta Jasła przyjmowane będą wnioski o Stypendium Artystyczne Burmistrza Miasta Jasła na realizację pomysłu z dziedziny twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Stypendia fundowane są od 2012 roku z myślą o twórcach, artystach i organizatorach działalności kulturalnej oraz osobach upowszechniających kulturę. Przyznawane są osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie Miasta Jasła, wyłącznie na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Przeznaczona na ten cel kwota jest stała: wynosi do 10 tys. zł i jest wypłacana jednemu stypendyście lub dzielona pomiędzy dwóch lub trzech. Decyzję o tym, kto i na co otrzyma stypendium podejmuje burmistrz po zapoznaniu się z opinią i wnioskami Komisji Stypendialnej, w skład której wchodzą: przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, burmistrz, przewodniczący Komisji Rodziny Polityki Społecznej i Kultury Rady Miejskiej Jasła, dyrektorzy miejskich instytucji kultury oraz inspektor ds. kultury UMJ.

Osoby ubiegające się o przyznanie stypendium na rok 2018, powinny złożyć wnioski do 31 stycznia 2018 r. Jedna osoba może w danym roku złożyć tylko jeden wniosek. O jedno stypendium może ubiegać się grupa osób realizujących wspólne przedsięwzięcie.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, burmistrz przyznaje stypendia najpóźniej do 31 marca. Może także nie przyznać żadnego stypendium, jeżeli poziom merytoryczny wniosków uzna za niezadowalający.

Wniosek wraz z uchwałą znajduje się na stronie Urzędu Miasta w Jaśle pod linkiem:

https://um.jaslo.pl/pl/stypendium-artystyczne/

Dotychczasowi stypendyści

2012 - Michał Szpak

2013 - Karol Godek, Marcin Polar

2014 - Aleksandra Zuzanna Tocka, Małgorzata Samborska, Edward Lecheta

2015 - Patrycja Ochała, Joanna Preisner

2016 - Aleksandra Lam Giang Nguyen Van, Piotr Kolanko, Izabela Filip

2017 - Karol Godek, Rafał Kamiński

UMJ

 

 

Liczba odsłon: 1846


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~ela  |  środa, 27 grudnia 2017 14:48
do kamila.Zaspiewaj jak Michał to pogadamy...i bądz normalny
#2  ~Kamil  |  środa, 20 grudnia 2017 19:10
do poprzedników . Jeżeli mówimy od strony muzycznej to męskimi współczesnymi artystami można bez wahania określić braci Szczepaników z Rzeszowa ,dalej Piotrka Kupichę czy Brzozowski r . Przyzwoity wygląd bez tombaku i odrażającego wyglądu to są artyści w tym wypadku muzyczni. Nie bedę cofał się latami wstecz bo też bylo wielu normalnych artystów . Pozdrawiam normalnych
#3  ~kokos  |  środa, 20 grudnia 2017 07:40
Kamil z zazdrości aż piszczy. Widać mało inteligentny gość.
#4  ~Zenon Kaleta  |  wtorek, 19 grudnia 2017 00:50
Kamil wieśniaku...
#5  ~Kamil  |  poniedziałek, 18 grudnia 2017 18:40
od kiedy to m.sz to artysta . Wstyd miastu przynosi, jak to coś wygląda . Najwyrażniej w magistracie nie wiedzą jak rozpoznać prawdziwego artystę lub zdolną osobowośc. Tonbakowy potwór żałosne
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Maria Kurowska dziękuje
22 października 2018
Nie ma jeszcze oficjalnych wyników, ale pragnę podzielić się radością, że osiągnęłam bardzo d..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2018