niedziela, 14 sierpnia 2022, imieniny: Alfred, Euzebiusz
Artykuły
Studenci z Jasła pomagają zwierzętom w Krośnie
02 lipca 2022 | Dział: Kultura i przegląd prasy | Region: Miasto Jasło

 

Starostowie I i II roku jasielskiej filii Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi tj. p. Mateusz Michalec, p. Natalia Madej wraz z p. Tomaszem Bieniasem odwiedzili schronisko dla zwierząt Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Krośnie i przekazali kilkadziesiąt kilogramów specjalistycznej karmy, pochodzącej z ogólnouczelnianej zbiórki, która odbyła się w czerwcu br.

Bezinteresowna pomoc nie zna przynależności terytorialnej. Jasielscy studenci już po raz kolejny pomogli potrzebującym. W marcu zorganizowali zbiórkę artykułów dla żołnierzy walczących o wolność Ukrainy. Wiosną przeprowadzili akcję sadzenia kwiatów przy Domu Pomocy Społecznej w Krośnie, która spotkała się z wielkim uznaniem pensjonariuszy. Tym razem pomoc uzyskały koty znajdujące się pod opieką OTOZ Animals w Krośnie - organizacji pozarządowej zajmującej się zwierzętami w potrzebie. Zwierzęta porzucone przez właścicieli, potrzebują pomocy od osób, które nie potrafią przejść obojętnie wobec ich krzywdy – taką postawę przyjęła społeczność AHE Łódź, Filia Jasło organizując zbiórkę dla schroniska w Krośnie.

Obecnie w krośnieńskim schronisku, zwanym „kociarnią” przebywa blisko 20 kotów, mających zarówno kilka / kilkanaście tygodni, dorosłych oraz pochodzących z ogarniętej wojną Ukrainy.

 

Liczba odsłon: 783


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2022