poniedziałek, 01 marca 2021, imieniny: Antoni, Feliks
Artykuły
Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód marki Ford Transit Custom
15 stycznia 2021 | Dział: Na sygnale | Region: Miasto Jasło

Jasielska Straż Miejska w Jaśle posiadała na stanie samochód marki Ford oraz Peugeot.  Za środki w kwocie 150 tysięcy złotych, które pochodziły z budżetu Miasta, zakupiono nowy samochód Ford Transit Custom.

Do jakich celów będzie wykorzystywany zakupiony samochód  - pytali na ostatniej Sesji radni Rady Miasta Jasła. 

Kazimierz Wiśniowski - komendant Straży Miejskiej w Jaśle 

Przypominamy, że odbiór samochodu marki Ford Transit Custom miał nastąpić w grudniu 2020 roku.

Zamówienie nie zostało zrealizowane w terminie, z uwagi na krótki okres realizacji tego zamówienia - mówił na Sesji Kazimierz Wiśniowski.

Nowy samochód ma podwyższony dach i jest przystosowany do przewozu osób oraz zaopatrzenia w czasie prowadzonych działań kryzysowych. Może służyć do przewozu worków, pomp oraz zaopatrzenia dla poszkodowanych mieszkańców. 

Komendant Straży Miejskiej w Jaśle Kazimierz Wiśniowski  przedstawił radnym obecną sytuację kadrową

Obecnie w Straży Miejskiej w Jaśle zatrudnionych jest 16 funkcjonariuszy ( w tym komendant)  oraz ośmiu pracowników cywilnych. Komendant Wiśniowski oświadczył, że zasoby ludzkie systematycznie się kurczą. W ostatnich latach ze służby odeszło czterech funkcjonariuszy, a zadań nie ubywa. Strażnicy będą skupiać się na zintensyfikowaniu działań w zakresie kontroli spalania w kotłach oraz kontroli  gospodarki odpadami - mówił Kazimierz Wiśniowski.

Jasło ul. Niegłowicka - luty 2015, zdj. arch. 

Przypominamy, że do końca grudnia 2015 roku Straż Miejska w Jaśle miała prawną możliwości kontroli fotoradarowej kierowców. 

Informujemy, że tylko w 2012 roku Straż Miejska  w Jaśle nałożyła mandaty karne za wykroczenia ujawnione przez urządzenia rejestrujące na kwotę 797.499,00 złotych. 

Łączna ilość nałożonych mandatów karnych w 2014 r. przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji ujawnionych przez urządzenia rejestrujące - 1839 szt. na kwotę 204.595,00 złote.

  Do dnia 18.11.2012 r. nałożono 8401 mandatów na kwotę 924.815,00 zł (są to mandaty zarówno za przekroczenie prędkości, niewskazanie sprawcy oraz za przejazd na czerwonym świetle).

W 2011 roku nałożono 4309 mandatów za przekroczenie prędkości na kwotę 401 935,00 złotych.

W latach ubiegłych obciążenie pracą miało wynikać z faktu obsługi  fotoradarów. Niemniej jednak od stycznia 2016 roku Straż Miejska nie ma uprawnień do pomiaru prędkości i obsługi fotoradarów, przez co może podejmować działania w innym zakresie. 

Jest jeszcze jedna znacząca i wymierna korzyść. Przez fakt odebrania Straży Miejskiej uprawnień do kontroli fotoradarowej, w kieszeniach mieszkańców Jasła pozostało kilka milionych złotych.

Po zaprzestaniu kontroli fotoradarowej przez Straż Miejską w Jaśle nie zwiększyła się liczba wypadków, a wręcz nie było ich w ogóle, w tym przy ulicy Niegłowickiej w Jaśle.  

Red. 

Liczba odsłon: 801


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
#1  ~red  |  niedziela, 17 stycznia 2021 15:45
zakupiono nowy samochód Ford Transit Custom
ale na zdjęciu peżot
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Kto jest przeciwny rozwojowi powiatu jasielskiego ?
27 lutego 2021
25 lutego br. odbyła się XL Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Najważniejszymi tematami poruszanymi podczas..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2021