niedziela, 15 grudnia 2019, imieniny: Celina, Ignacy
Artykuły
STOP PRZEMOCY! WSPÓLNA AKCJA GKRPA W NOWYM ŻMIGRODZIE I POLICJI
17 kwietnia 2019 | Dział: Wiadomości | Region: Miasto Jasło

Dzielnicowi z Komisariatu Policjanci w Nowym Żmigrodzie aktywnie przystąpili do udziału w kampanii pn."Zachowaj trzeźwy umysł! Stop Przemocy". Inicjatorem tego przedsięwzięcia na Ziemi Żmigrodzkiej, była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie.

Podmiotem wiodącym przy realizacji założeń kampanii pn. "Zachowaj trzeźwy umysł: Stop Przemocy", była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, która w ramach swoich kompetencji na co dzień udziela wsparcia i pomocy rodzinom, w których występują problemy alkoholowe oraz przemoc domowa. 

Kampania zrealizowana została w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, a jej głównym zadaniem jest edukacja osób doznających przemocy w rodzinie, ochrona dzieci i seniorów przed przemocą, a także dostarczanie pokrzywdzonym wiedzy o podstawowych obowiązkach oraz uprawnieniach instytucji i służb zajmujących się realizacją zadań w zakresie zwalczania tego zjawiska. Założenia wspomnianego programu skupiają wiele podmiotów, które podejmują wspólne działania w interesie osób doznających przemocy, między innymi upowszechniają potrzebę edukacji prawnej wśród specjalistów z placówek oświatowych, ochrony zdrowia czy pomocy społecznej.

Dzielnicowi asp. szt. Ryszard Bors i sierż. szt. Kamil Lemek z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie aktywnie włączyli się do wspólnych działań. Mundurowi w ubiegłym tygodniu odwiedzili ośrodek zdrowia, placówki oświatowe i apteki, gdzie rozpowszechniali przekazane przez GKRPA ulotki profilaktyczne. Zachęcali także pracowników do zapoznania się z ich treścią, by w razie potrzeby wiedzieć w jaki sposób udzielić pomocy osobom doznającym przemocy. Dla policjantów była to także okazja do spotkań z młodzieżą szkolną. W kontekście zbliżających się świąt, dzielnicowi przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na drogach jak też w miejscu zamieszkania.

pw/ep

 

 

Liczba odsłon: 1448


nick:
*

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Redakcja ma prawo do usuwania i redagowania komentarzy, które zawierają wulgaryzmy i obrażają osoby trzecie.
Komentarz zostanie dodany po akceptacji moderatora.

:)
:]
:(
:D
Cool
Uśmiech
:|
;P
:<
:o
Love
;)
Co?
:/
:P
:[
Ziew
:*
Tak
Nie
Brak komentarzy
Mapa powiatu jasielskiego
Najnowsze artykuły
Poświęcony odcinek drogi z Kołaczyc do Brzysk - Kolejna droga zmodernizowana przez Adama Pawlusia
14 grudnia 2019
 Dziś  14 grudnia br. (sobota) w Kłodawie odbyło  się uroczyste przekazanie do użytko..
© Wirtualne Jasło - Wszelkie prawa zastrzeżone 2019